Policja poszukuje mężczyzny, który miał pomóc oszukać 85-latkę

i

Autor: KMP w Kielcach

Widziałeś tego mężczyznę? Policja poszukuje "pomocnika" oszusta [ZDJĘCIA]

2022-11-23 10:51

Kielecka policja opublikowała wizerunek mężczyzny, który miał pomóc w oszustwie 85-latki. Kobieta straciła pieniądze na początku maja, bo uwierzyła "fałszywemu policjantowi". Teraz śledczy publikują wizerunek poszukiwanego za zgodą prokuratora nadzorującego postępowanie.

Do oszustwa doszło 7 maja tego roku. Widoczny na zdjęciach mężczyzna, jest podejrzewany o to, że dokonał przestępstwa pomocnictwa w oszustwie na tzw. policjanta na szkodę 85-latki.

- Jak wynika z policyjnych ustaleń na początku maja tego roku do kobiety zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta, który informował o wypadku drogowym osoby najbliższej oraz konieczności pokrycia szkód. Opisywany mężczyzna najprawdopodobniej odebrał od kobiety pieniądze po telefonie od fałszywego funkcjonariusza policji. Za zgodą prokuratora nadzorującego postępowanie publikujemy wizerunek osoby podejrzewanej o dokonanie tego przestępstwa - mówi Małgorzata Perkowska-Kiepas, rzeczniczka kieleckiej policji.

Wszystkie osoby będące świadkami zdarzenia lub posiadające informację pozwalające na ustalenie personaliów osób widocznych na zdjęciach, proszone są o kontakt z Wydziałem do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Kielcach Policji w Kielcach ul. Śniadeckich 14 tel. 47 802 3450, 47 802 3457 lub pod numerem 112.

Ruszył proces Ernesta K., który po pijanemu spowodował wypadek. Zginęło dwóch jego kolegów

Nieznane auta PRL

Pytanie 1 z 10
Trzydrzwiowe nadwozie, płyta podłogowa z Fiata 125p i przegrana konkurencja z Polonezem. Ten model nigdy nie trafił do produkcji, a nazywał się...
FSO Ogar