WOŚP w Kielcach. Hojni kielczanie licytowali w Galerii Echo

i

Autor: Dariusz Skrzyniarz

WOŚP w Kielcach. Hojni kielczanie licytowali w Galerii Echo[FOTO+WIDEO]

2022-01-30 18:56

Kielce znów zagrały z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Jedna z dużych imprez z okazji 30. finału akcji odbyła się w Galerii Echo. Nie brakowało licytacji różnych fantów, widowisk tanecznych i muzycznych występów.

Tym razem Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Zebrane podczas akcji pieniądze zostaną zainwestowane w nowoczesny sprzęt, dzięki któremu polskie szpitale będą mogły lepiej diagnozować i leczyć choroby oczu u najmłodszych. By pieniędzy zgromadzić jak najwięcej jak zawsze zorganizowane zostały licytacje. Czerwoną scenę w centrum handlowym przy Świętokrzyskiej w Kielcach wypełniły pluszaki, dobrej jakości lokalne słodycze, vouchery, zaproszenia do teatru i wiele innych fantów.

Kielczanie chętnie brali udział w zabawie walcząc o proponowane przez prowadzących przedmioty. A do licytowania zachęcali znany aktor i prezenter telewizyjny Daniel Wieleba i Jarosław Bukowski, radny miejski związany z kulturą w Kielcach.

Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wspiera również nasza redakcja. Wśród licytowanych przedmiotów znalazły się nasze radiowe gadżety. Jeden z pakietów wywalczyła Lena, kilkulatka z Kielc.

- Przede wszystkim pomagamy. Kiedy ja byłam chora korzystałam ze sprzętów kupionych dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Dlatego teraz staram się wspierać tę akcję. Jeśli mam taką możliwość to biorę udział w licytacjach i wrzucam pieniądze do puszek – powiedziała nam Lena.

WOŚP wspiera również kielecki ratusz. Na licytacjach w Galerii Echo pojawił się również prezydent Kielc Bogdan Wenta wraz z małżonką.

- Dobro zawsze wraca. Nigdy nie wiadomo, czy choroba dotknie nas lub kogoś z naszych najbliższych. Dlatego to istotne by się wzajemnie wspierać. Niech Orkiestra gra i łączy ludzi. Dziękuje mieszkańcom za udział w licytacjach i wolontariuszom za ich wytrwałość – mówił radiu prezydent Bogdan Wenta.

Licytacje ubarwiły liczne występy. Mogliśmy na przykład posłuchać mistrza gitary Piotra Resteckiego czy obejrzeć popisy tancerzy ze Świętokrzyskiego Klubu Tańca i Tańca Sportowego Jump oraz Kieleckiego Teatru Tańca.

Finał 30. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Galerii Echo w Kielcach