Zajęcia taneczne prowadzone przez Fundację Scena Mimesis

i

Autor: Fundacja Scena Mimesis

Zajęcia taneczne dla młodzieży z zespołem downa. "Nic nie pomaga tak jak ruch"

2022-10-04 15:50

Od lat kochają taniec, a teraz chcą zarażać nim innych, przede wszystkim młodzież z zespołem downa. Fundacja Scena Mimesis przygotowała w Kielcach wyjątkowe zajęcia, na które zaprasza wszystkich chętnych.

Fundację Scena Mimesis już jakiś czas temu założyli Hubert Stachura i Paweł Gospoś. Od lat odnoszą sukcesy m.in. w tańcu scenicznym czy występach wokalnych. Chętnie dzielą się też swoją wiedzą i doświadczeniem. Ostatnio wpadli na pomysł, by zorganizować w Kielcach zajęcia taneczne dla młodzieży z zespołem downa. 

- Okazało się, że jest tu nisza. Mimo, że wiele mówi się o pomocy dla osób z niepełnosprawnościami, to w mieście nie ma dla nich wielu takich propozycji. Dlatego postanowiliśmy nieco zaryzykować - mówi Hubert Stachura, prezes Fundacji Scena Mimesis. 

- Na pierwszych zajęciach pojawiło się dwanaście osób, ale teraz mamy już ponad 20 tancerzy. To jest niesamowita grupa, z którą można robić wspaniałe rzeczy. W przyszłości chcielibyśmy brać udział w różnych pokazach czy konkursach - dodaje Paweł Gospoś, wiceprezes fundacji i prowadzący warsztaty.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w budynku po dawnej szkole nr 30 przy ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego w Kielcach. Jeśli chętnych będzie coraz więcej, to niewykluczone, że powstanie kolejna grupa, która będzie spotykała się jeszcze częściej. 

- Naszą główną specjalizacją jest taniec sceniczny, oparty przede wszystkim o technikę jazzową. Nie brakuje też elementów tańca współczesnego. Oczywiście jeśli będzie potrzeba, to możemy też nauczać innych stylów tanecznych - zapewnia Hubert Stachura.

Podczas zajęć uczestnicy nie tylko świetnie się bawią i poznają taniec. Warsztaty są także formą terapii. - Z mojego doświadczenia wiem, że nie nic tak dobrze nie pomaga takiej młodzieży jak ruch, taniec, śpiew i wspólne muzykowanie - podkreśla Paweł Gospoś. 

Na zajęcia cały czas można się zapisać. Szczegóły są na stronie Fundacji Scena Mimesis na Facebooku.

Artyści, którzy powinni wydać nowy album w 2023 roku - zagranica

Quiz. Piosenki w polskich filmach

Pytanie 1 z 10
1. Edyta Górniak i Mietek Szcześniak stworzyli piosenkę na potrzeby ekranizacji jednej z części "Trylogii" Sienkiewicza. Której?