Znasz serial Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny? Sprawdź, co wiesz o jego bohaterach i aktorach. Rozwiąż quiz

i

Autor: TV4/Facebook/Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny Kadr z serialu.

Polecamy!

Znasz serial "Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny"? Sprawdź, co wiesz o jego bohaterach i aktorach. Rozwiąż quiz

2024-03-15 8:24

"Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny" to jeden z popularniejszych polskich seriali akcji. Znacie go, jego bohaterów oraz aktorów? Sprawdźcie swoją wiedzę w quizie.

"Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny"  jest emitowany od września 2016 roku na antenie TV4, serial wyprodukowała ATM Grupa. Na przełomie siedmiu lat zyskał popularność wśród wielu widzów. Odcinki emitowane są codziennie od poniedziałku do czwartku o godzinie 20.00, ich powtórki w piątki oraz soboty o 22.00.

"Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny" popularny od lat

Losy policjantów z wydziału kryminalnego komendy wojewódzkiej są zawiłe. Muszą borykać się z trudnymi, skomplikowanymi śledztwami, szukać sprawców najcięższych przestępstw, przy tym wielu z nich ma problemy w życiu rodzinnym, osobistym. Często sprawy zawodowe wkraczają w ich codzienność, na czym cierpią nie tylko główni bohaterowie serialu, ale także ich najbliżsi, rodziny, życiowi partnerzy.

Na przełomie lat zmieniała się także aktorska obsada "Sprawiedliwych", bohaterowie odchodzili z różnych powodów, część serialowych policjantów swoją służbę przypłaciła życiem, inni odeszli z policji. Wszystko na komendzie trzyma "w garści" naczelnik Edward Kubis, który cieszy się autorytetem wśród podwładnych, nierzadko sam jest zmuszony bezpośrednio uczestniczyć w śledztwach.

Quiz: co wiesz o serialu "Sprawiedliwi..."?

Bohaterowie muszą mierzyć się z bezwzględnymi przestępcami, którzy bywają też mściwi, okrutni i nie cofną się przed niczym, aby tylko uniknąć więzienia. "Sprawiedliwi..." to na pewno serial, który wciąga, nawet widza nie będącego zagorzałym fanem filmowych kryminałów.

Co wiecie o serialu, aktorach, losach bohaterów? Sprawdźcie swoją wiedzę w quizie poniżej. Uwaga - składa on się z 10 pytań, w każdym do wyboru są cztery odpowiedzi, ale tylko jedna jest prawidłowa!

Startujemy!

QUIZ. Znasz serial "Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny"? Sprawdź, co wiesz o jego bohaterach i aktorach

Pytanie 1 z 10
W którym polskim mieście toczy się akcja serialu "Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny"?