Zaproszenia na bezpłatne badania do ŚCO

i

Autor: ŚCO

Zrób sobie i bliskim prezent na święta. Przebadaj się!

2021-12-08 11:54

Biała sobota pod choinkę. Świętokrzyskie Centrum Onkologii zaprasza do siebie 11 grudnia od 9 na bezpłatne badania wykonywane w ramach programów profilaktycznych. Będzie to ostatnia okazja w tym roku.

Czego życzymy sobie i naszym bliskim dzieląc się wigilijnym opłatkiem? Przede wszystkim zdrowia, bo to ono jest najważniejsze. Dlatego istotne jest, aby wykonywać badania profilaktyczne, chociaż raz w roku. Teraz, przed Świętami Bożego Narodzenia mieszkańcy Świętokrzyskiego mają szansę wykonać je bezpłatnie w Świętokrzyskim Centrum Onkologii.

11 grudnia będzie można skorzystać z bezpłatnej cytologii, mammografii i nasofiberoskopii w ramach realizowanych przez ŚCO programów profilaktycznych. Badania będzie można wykonać w godzinach od 9 do 14. Co ważne, to ostatnia biała sobota w tym roku!

Badania profilaktyczne, które będzie można wykonać:

  • cytologia konwencjonalna i na podłożu płynnym (podczas jednej wizyty wykonywane są dwa badania) – dla pań w wieku 25-59 lat w ramach Programu profilaktyki raka szyjki macicy; rejestracja na badania: 609 99 00 33
  • opcjonalnie diagnostyka molekularna wirusa HPV (wirus HPV jest głównym czynnikiem ryzyka zachorowania na raka szyjki macicy) – badanie przeznaczone dla kobiet w wieku 30 - 59 lat. Badanie HPV – DNA nie jest badaniem na życzenie. O tym, czy pacjentka zostanie zakwalifikowana do badania HPV-DNA zdecyduje losowo system informatyczny po wprowadzeniu jej danych.
  • mammografia - dla pań w wieku 50 -69 lat w ramach Programu profilaktyki raka piersi; rejestracja na badanie: 607 77 88 88
  • nasofiberoskopia - badanie laryngologiczne dla osób w wieku 40-65 lat w Programie profilaktyki nowotworów głowy i szyi, palących papierosy lub mających jeden z objawów alarmowych przypominających infekcję dróg oddechowych (ból gardła, chrypka, ból/pieczenie języka, niegojące się owrzodzenia w jamie ustnej, niedrożność jednej dziurki nosa, trudności z przełykaniem, guz na szyi); rejestracja na badanie: 41 36 74 653.

Ze względu na pandemię koronawirusa obowiązuje wcześniejsza rejestracja telefoniczna na badania.

Poradnik Zdrowie: jakie badania zrobić raz do roku?

QUIZ. Proktolog, dermatolog… Czym zajmuje się ten lekarz? W połowie polegniesz

Pytanie 1 z 18
Lekarz posiadający specjalizację z leczenia chorób płuc to: