Nowe zdjęcia!

Budowa S7 za granicą województwa świętokrzyskiego. Jakie postępy robót w okolicach Miechowa?

2024-06-18 8:25

Na odcinku Miechów - Szczepanowice w Małopolsce, za granicą województwa świętokrzyskiego, trwa budowa nowej trasy ekspresowej S7. Zobaczcie na zdjęciach, jaki jest dotychczasowy efekt robót.

Jesienią ubiegłego roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddała do użytku 19-kilometrowy odcinek S7 z Moczydła (granica województw świętokrzyskiego i małopolskiego) do Miechowa, co już przyspieszyło podróż z Kielc na południe kraju.

Trasa S7 za granicą województwa świętokrzyskiego

Obecnie trwa budowa kolejnego odcinka ekspresówki z Miechowa do Szczepanowic. Liczy on 5,32 kilometra. Według informacji GDDKiA, zakres robót na tym odcinku wykonano już w ponad 77 procentach. Ten odcinek trasy ma być gotowy w sierpniu tego roku. Jaki jest postęp prac? Możecie ocenić to w galerii zdjęć powyżej.

Trwa również budowa kolejnego odcinka S7 Widoma - Kraków Nowa Huta. Według planów Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, ma on być gotowy w listopadzie 2024 roku. Nowa "siódemka" nie tylko przyspieszy podróż, ale też poprawi jakość życia mieszkańców.

Szybsza podróż "siódemką"

Jeśli chodzi o województwo świętokrzyskie, nowa trasa biegnie już wzdłuż całego regionu, poczynając od Skarżyska-Kamiennej na północy po granicę z Małopolską na przeciwległym krańcu. Na przełomie lat poprawił się komfort podróży do Warszawy, dzięki wyżej wymienionym inwestycjom szybciej dojedziemy też do Krakowa i na południe Polski.

Świętokrzyskie. W Kielcach powstaje największa bawialnia w Polsce - Park Rozrywki Fly Sky

QUIZ. Jaka to ulica w Kielcach? Zobacz zdjęcie i odpowiedz

Pytanie 1 z 10
Ci spacerowicze znajdują się na ulicy...
Jaka to ulica w Kielcach (1)