Budzenie Sienkiewki 2024. Kielce czeka dwanaście dni różnym atrakcji

i

Autor: Facebook/Budzenie Sienkiewki Na Placu Literatów stoi już nowy napis "I love Kielce".

Z miasta

Budzenie Sienkiewki 2024. Kielce czeka dwanaście dni różnych atrakcji. Będzie impreza w angielskim stylu

2024-05-22 10:14

Budzenie Sienkiewki to coroczna akcja kieleckich przedsiębiorców, w czasie której nie brak atrakcji dla mieszkańców czy turystów. Najbliższe imprezy potrwają na przełomie maja i czerwca.

Budzenie Sienkiewki to dla firm, instytucji kultury czy usługodawców okazja do pokazania, wypromowania swojej działalności. Do akcji włączają się co roku nie tylko przedsiębiorcy z ulicy Sienkiewicza, ale też z innych części śródmieścia i nie tylko.

Budzenie Sienkiewki - poczuj się jak w Wielkiej Brytanii

- Pomysł Budzenia Sienkiewki narodził się dawno, jest to już szesnasta edycja naszej akcji. Cel jest prosty - chcemy ożywić miasto, ulicę Sienkiewicza, zrobić coś pozytywnego. Mamy piękną, wiosenną pogodę, przed nami Dzień Matki, Dzień Dziecka, Boże Ciało i długi weekend, więc czeka nas dwanaście dni pięknych wydarzeń. Zapraszamy wszystkich od 22 maja do 2 czerwca. W tym roku będziemy budzili Sienkiewkę w iście angielskim, królewskim stylu - zapowiada Sebastian Michalski, kielecki przedsiębiorca, jeden z pomysłodawców i organizatorów akcji.

Budzenie Sienkiewki 2024. Będzie mnóstwo atrakcji

Przygotowano wiele atrakcji związanych z Wielką Brytanią - zaczynając od dzieł malarskich, fototapet. Będzie można także zrobić sobie zdjęcie przy "Big Benie", Westminsterze, Oxfordzie. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci (np. spotkanie Harry'ego Pottera, dmuchańce, malowanie twarzy, pasowanie na rycerza, królową i księżniczkę). W Pałacyku Zielińskiego - Domu Środowisk Twórczych przy ulicy Zamkowej odbędzie się koncert The Beatles Show w wykonaniu zespołu The Beatlmen.

W planach są też przejazdy motocyklistów, samochodów-klasyków. Na Placu Literatów stanie nowy napis "I love Kielce". Będą różne wydarzenia w Rynku, na Placu Artystów, nie zabraknie dzieł malarskich.

Harmonogram poszczególnych wydarzeń od 22 maja do 2 czerwca można znaleźć na facebookowej stronie "Budzenie Sienkiewki".

Jak wyglądało Budzenie Sienkiewki w 2023 roku? Powspominajmy! Zobacz galerię zdjęć poniżej, obok także wideo. 

Świętokrzyskie. Budzenie Sienkiewki i parada zespołów ludowych w Kielcach