Galeria zdjęć

Burze w Świętokrzyskiem. Strażacy mają pełne ręce roboty! Są prognozy na czwartek 23 maja

2024-05-23 8:54

Ponad czterdzieści razy wyjeżdżali świętokrzyscy strażacy do akcji związanych z usuwaniem skutków burz w regionie w środę 23 maja. Nadal obowiązuje stopień zagrożenia, zobaczcie najnowsze prognozy.

- Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 35do 55 milimetrów, oraz porywy wiatru do 70 km/h. Lokalnie grad - komunikuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w ostrzeżeniu wydanym dla województwa świętokrzyskiego na czwartek 23 maja. Alert dotyczy Kielc oraz wszystkich powiatów w regionie.

Na terenie całego kraju strażacy interweniowali 550 razy, w całym województwie świętokrzyskim 41. Dane dotyczą środowego popołudnia oraz nocy ze środy na czwartek (22-23 maja).

- Głównie wyjeżdżaliśmy do do wiatrołomów i zalanych budynków oraz posesji. Najwięcej interwencji odnotowaliśmy w powiatach kieleckim i włoszczowskim. Dostarczyliśmy między innymi agregat prądotwórczy do jednego z budynków w Końskich, aby zapewnić ciągłość pracy aparatury medycznej. W Smykowie w powiecie koneckim doszło do pożaru na skutek wyładowania atmosferycznego - wylicza starszy kapitan Marcin Bajur, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.

IMGW w dalszym ciągu utrzymał w województwie drugi stopień zagrożenia burzami.

Świętokrzyskie. Dramatyczna akcja ratunkowa w czasie pożaru DPS w Kielcach