Były dyrektor szkoły w Busku-Zdroju skazany za przywłaszczenie pieniędzy uczniów!

i

Autor: Archiwum serwisu

Z regionu

Były dyrektor szkoły w Busku-Zdroju skazany za przywłaszczenie pieniędzy uczniów!

2024-02-21 22:35

Na dwa lata i 10 miesięcy więzienia został skazany Tomasz G. były dyrektor jednej ze szkół średnich w Busku-Zdroju. Mężczyzna był oskarżony o przywłaszczenie ponad 500 tysięcy złotych ze zbiórek uczniowskich. W sądzie tłumaczył, że był uzależniony od hazardu, a pieniądze wydał na zakłady bukmacherskie.

Wyrok zapadł w środę przed Sądem Okręgowym w Kielcach. - Oskarżony przyznał się, że przywłaszczył pieniądze i wykorzystał je na własne potrzeby. Związane to było z uzależnieniem od hazardu – zwróciła uwagę sędzia Bożena Gawrońska.

Sąd uwzględnił na korzyść oskarżonego to, że zgłosił się na policję, nie utrudniał postępowania karnego i w znacznej części przyznał się do winy. Sędzia Gawrońska zwróciła także uwagę, że Tomasz G. wyraził skruchę i rozpoczął niewielką spłatę zadłużenia na rzecz oskarżonych.

Mężczyźnie groziło do 20 lat więzienia. Sędzia Gawrońska zaznaczyła, że wymierzona kara jest niewysoka, aby dać oskarżonemu możliwość spłaty i kontynuowania naprawienia szkody wobec pokrzywdzonych.

Tomasz G. został zatrzymany w 2022 roku. Śledczy ustalili, że mężczyzna, pełniąc funkcję dyrektora jednej ze szkół średnich w Busku-Zdroju, przywłaszczył pieniądze wpłacone na planowane wycieczki szkolne i stanowiące środki tzw. rady rodziców, w łącznej kwocie ponad 500 tysięcy złotych.

W trakcie procesu mężczyzna przyznał, że był uzależniony od hazardu, a szkolne fundusze wydał na zakłady bukmacherskie. Pieniądze wpływały do niego od 2019 roku. Były przekazywane przez wychowawców i uczniów. Miały zostać przeznaczone na wycieczki, które ze względu na lockdown zostały zawieszone.

Dodatkowo dyrektor miał oszukać Kuratorium Oświaty w Kielcach i dwóch pokrzywdzonych na kwotę 20 tysięcy złotych przy zawieraniu umowy pożyczki z Funduszu Świadczeń Socjalnych oraz kolejną osobę na kwotę 6 tysięcy zł w związku z zawarciem z nim dwóch umów pożyczek.

Wyrok nie jest prawomocny.

"Zjadłam zatrutą galaretę"