znak drogowy

i

Autor: pixabay.pl

INWESTYCJE

Trwa remont Alei Solidarności w Kielcach. Uwaga kierowcy - będzie zmiana w organizacji ruchu

2023-04-26 12:47

Na tę wiadomość kierowcy czekali od miesięcy. - Już w piątek zmieni się organizacja ruchu w obrębie skrzyżowania alei Solidarności z Aleją Tysiąclecia Państwa Polskiego - informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Ta roszada z pewnością ucieszy kierowców, którzy do tej pory pokonując al. Solidarności musieli stać w korkach. Wszystko ma zmienić się już w piątek.

Zmiany na alei Solidarności w Kielcach

- Zgodnie z planowaną organizacją ruchu dla kierowców dostępne będą po dwa pasy ruchu w każdym kierunku alei Solidarności, co powinno zniwelować korki, które do tej pory tworzyły się na jednej z głównych arterii miasta. Ponadto kierowcy będą mogli skręcić w prawo z Alei Solidarności w Aleję Tysiąclecia Państwa Polskiego - mówi Jarosław Skrzydło, rzecznik MZD w Kielcach. 

Na skrzyżowaniu wciąż wyłączona będzie sygnalizacja świetlna. Nie zmienią się też lokalizacje tymczasowych przystanków i przejść dla pieszych. - Ważną zmianą jest też to, że zmotoryzowani jadący Aleją Tysiąclecia Państwa Polskiego, od strony ulicy Warszawskiej, będą mieli możliwość skrętu w prawo w Aleję Solidarności. Nie będzie możliwości jazdy na wprost i w lewo - dodaje Skrzydło.

Problemy z inwestycją w Kielcach

Przypomnijmy, że z przebudową tego skrzyżowania było wiele problemów. Planowo prace miały zakończyć się tam już w czerwcu ubiegłego roku, ale ostatecznie potrwają o rok dłużej. W pewnym momencie realizująca inwestycję firma Trakt zeszła nawet z placu budowy, domagając się waloryzacji kontraktu. Po negocjacjach zdecydowano, że za swoją pracę otrzyma nie 23, a ponad 25 mln zł.

Opłakane skutki jazdy na jednym kole w Bydgoszczy