Wideo i nowe zdjęcia

Dreszczowiec w Hali Legionów! Industria Kielce pokonała SC Magdeburg

2024-04-24 23:35

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych Industria Kielce, po niezwykle dramatycznym boju, wygrała z SC Magdeburg 27:26 (14:13)! Rewanż już w środę 1 maja w Niemczech.

Industria Kielce - SC Magdeburg 27:26 (14:13)

Industria: Wałach 0/4, Wolff 8/30, Mestrić - Olejniczak 2, Wiaderny, Kounkoud 1, A. Dujszebajew 8, Tournat 3, Karacić 7, Moryto, D. Dujszebajew 2, Thrastarson, Surgiel 1, Paczkowski, Karalek 1, Nahi 1.

Magdeburg: Hernandez 11/38, Aggefors, Musche 2, Claar 8, Kristjansson 6, Petterson, Smarason, Magnusson 2, Hornke 6, Weber, Lagergren, Mertens, Jensen 1, O'Sullivan, Damgard, Bergendhal 1.

Mecz w Hali Legionów w Kielcach obejrzało około 4200 kibiców. Świetna atmosfera, ogłuszający doping, wielkie emocje do ostatnich sekund - tak można w skrócie podsumować środowe starcie. Niemiecki zespół po raz pierwszy w historii miał okazję rywalizować w Kielcach i przekonał się jaka atmosfera tu panuje.

Było to niezwykle wyrównane spotkanie. Kielczanie rozpoczęli lepiej, łapali swój rytm gry. W 10 minucie prowadzili 4:1, natomiast w dwunastej 6:3. Wszystko układało się pomyślnie, do momentu, aż czerwoną kartkę ujrzał Francuz Dylan Nahi... To spowodowało również inne roszady, rywale nawiązali kontakt i mecz zrobił się bardzo wyrównany.

Docenić i wyróżnić trzeba defensywną grę Industrii Kielce. Martwi na pewno groźnie wyglądająca kontuzja Michała Olejniczaka, której nabawił się pod koniec spotkania. Felix Claar upadając po zdobytym rzucie wpadł na stojącego rozgrywającego, w efekcie noga w kolanie wygięła się w drugą stronę. Pierwsze rokowania są jedna optymistyczne.

Czytaj również:

Dreszczowiec zakończył się zwycięstwem kielczan 27:26 (14:13), najlepszym zawodnikiem meczu został Alex Dujszebajew z Industrii.

- Niech nikt nie pomyśli, że już awansowaliśmy. Przed sobą mamy 60 minut w Magdeburgu. To tylko pierwsza połowa, ale jeśli tak zagramy za tydzień w ataku pozycyjnym, to przegramy dziesięcioma bramkami - mówił po środowym meczu trener kieleckiej drużyny Tałant Dujszebajew.

- Zgadzam się z trenerem. Chcieliśmy więcej, chcieliśmy lepszego wyniku. Ale to jest SC Magdeburg, znakomita drużyna, też ma swoje umiejętności i dobrze zagrali - podsumował Alex Dujszebajew.

Rewanż już w środę 1 maja w Magdeburgu. Początek spotkania o godzinie 20.45. Zwycięzca dwumeczu awansuje do Final Four - najlepszej czwórki europejskich zespołów, która zagra o zwycięstwo w tym sezonie Champions League.

Zobacz galerię zdjęć kibiców przed rozpoczęciem pojedynku Industrii Kielce z SC Magdeburg.

Zobacz galerię zdjęć kibiców podczas meczu Industria - Magdeburg w Hali Legionów.