Dzień Dziecka 2024 z Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach

i

Autor: Materiały prasowe

Impreza

Dzień Dziecka 2024 z Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Budowa domków i dogrywka z klockami lego

2024-05-30 8:53

- 1 czerwca zapraszamy dzieci na wyjątkowe spotkanie i dobrą zabawę! Tego dnia, z okazji Dnia Dziecka, będziemy budować kreatywne domki - zachęca Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach.

Zabawki w formie domków cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych. Dają przestrzeń dla nieograniczonej dziecięcej wyobraźni podczas zabawy. W sobotę 1 czerwca wspólnie z muzealnymi edukatorami, dzieci wcielą się w rolę projektantów.

Dzień Dziecka w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach

- Wykonamy ponadmetrowe domki, które będą idealnym miejscem dla ulubionych zabawek. Każdy domek będzie unikalny! Dzieci będą miały możliwość ozdobienia i wyposażenia ich wg własnego pomysłu. Możemy stworzyć boksy lub garaże dla pojazdów, wygodne siedziska dla maskotek lub urocze łóżeczka dla lalek. Nie ma ograniczeń! Każdy ma wybór rodzaju pracy, jaką chce wykonać. Będziemy pracować zarówno nad większymi, bardziej złożonymi konstrukcjami, jak i nad pojedynczymi detalami. To doskonała okazja, aby rozwijać kreatywność i umiejętności manualne - zachęca Przemysław Krystian, rzecznik prasowy Muzeum Zabawek i Zabawy, które mieści się przy Placu Wolności 2 w Kielcach.

Dodatkowo w tym dniu wszystkie dzieci (do 18 lat) mogą zwiedzać ekspozycję bezpłatnie.

Klocki Fest - dogrywka 2 czerwca

W niedzielę 2 czerwca ciąg dalszy imprezy Klocki Fest - dogrywka w Muzeum Zabawek i Zabawy. W programie jest Turniej Ninja - warsztat z twórcami kanałów Maciek i Klocki i gościnnie Loid Malina. Odbędzie się w godzinach 10:00 – 12:00 i 13:00 – 15:00.

- Podczas warsztatu najpierw wspólnie trenujemy puszczanie spinnerów LEGO Ninjago na specjalnie przygotowanych arenach z klocków duńskiego producenta, potem omawiamy zasady i urządzamy szybki turniej. Będzie możliwość rozmowy na wybrane tematy związane z YouTube oraz klockami. Ośmiu uczestników, którzy najlepiej poradzą sobie na arenie otrzyma nagrody, każdy wyjdzie z pakietem naklejek oraz dyplomem - dodaje Przemysław Krystian z Muzeum Zabawek i Zabawy.

Spotkanie z legotuberami Maciek i Klocki oraz Loid Malina Q&A odbędzie się w godzinach 16:00 – 17:30. 

O imprezie Klocki Fest w Targach Kielce w sobotę 1 czerwca piszemy tutaj: Klocki Fest ponownie w Kielcach! Będzie zabawa dla całych rodzin, przyjadą znani legotuberzy. Można wygrać bilety

Świętokrzyskie. Letni Festiwal Dmuchańców w Kielcach

Jak dobrze znasz bajkę „Koziołek Matołek”? QUIZ

Pytanie 1 z 13
Kto „stworzył” Koziołka Matołka swoim piórem?