Dzień Dziecka 2024 w Kielcach i Świętokrzyskiem. Zobacz plan imprez, co będzie się działo? Lista atrakcji

i

Autor: Piotr Stańczak

Zapowiedź

Dzień Dziecka 2024 w Kielcach i Świętokrzyskiem. Zobacz plan imprez, co będzie się działo? Lista atrakcji

2024-05-31 6:59

1 czerwca to Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji zarówno w Kielcach jak i województwie świętokrzyskim odbędzie się wiele imprez dla najmłodszych i całych rodzin. Sprawdźcie, co będzie działo się w regionie i jego stolicy?

Spis treści

 1. Dzień Dziecka z Muzeum Zabawek i Zabawy
 2. Nauka jazdy na rolkach na Telegrafie
 3. Gdzie na wycieczkę z dziećmi w regionie
 4. "Biedronka i Czarny Kot" w kieleckiej galerii
 5. Klocki Fest z legotuberami w Targach Kielce
 6. Dzień Dziecka i urodziny Koziołka Matołka
 7. Dużo atrakcji w Krajnie
 8. Długi weekend w JuraParku w Bałtowie
 9. Dzień Dziecka z PKP. Będą zniżki

Najwięcej imprez z okazji Dnia Dziecka odbędzie się w sobotę 1 czerwca, ale w wielu miejscach wydarzenia te połączone będą z Dniem Matki. Stąd na przełomie maja i czerwca w Kielcach i województwie świętokrzyskim zaplanowano wiele pikników rodzinnych czy festynów z atrakcjami. Zapowiedzi niektórych wydarzeń znajdziecie poniżej.

Dzień Dziecka z Muzeum Zabawek i Zabawy

- 1 czerwca zapraszamy dzieci na wyjątkowe spotkanie i dobrą zabawę! Tego dnia, z okazji Dnia Dziecka, będziemy budować kreatywne domki - zachęca Muzeum Zabawek i Zabawy przy Placu Wolności 2 w Kielcach. W tym dniu wszystkie dzieci (do 18 lat) mogą zwiedzać ekspozycję bezpłatnie. W niedzielę 2 czerwca ciąg dalszy imprezy Klocki Fest - dogrywka w Muzeum Zabawek i Zabawy. W programie jest Turniej Ninja - warsztat z twórcami kanałów Maciek i Klocki i gościnnie Loid Malina.

Program wydarzeń poniżej:

Nauka jazdy na rolkach na Telegrafie

Ośrodek na Telegrafie w Kielcach wraz ze szkółką Figurlove zapraszają chętnych do nauki jazdy na rolkach. Zajęcia odbędą się w sobotę 1 czerwca od godziny 16 do 17 na terenie ośrodka przy ulicy Narciarskiej 6. 

Więcej:

Gdzie na wycieczkę z dziećmi w regionie

Urlopy, weekendy lub wolne popołudnia to czas, kiedy wyjeżdżamy na różne rodzinne wycieczki. Mamy piękną wiosnę, wkrótce nadejdzie lato. W województwie świętokrzyskim nie brakuje ciekawych miejsc, gdzie można udać się także z najmłodszymi. Zobaczcie, które atrakcje polecamy.

"Biedronka i Czarny Kot" w kieleckiej galerii

Już w weekend 31 maja i 1 czerwca (piątek, sobota) w Galerii Echo w Kielcach zagoszczą „Biedronka i Czarny Kot”. Para bajkowych superbohaterów uświetni swoją obecnością wydarzenie z okazji Dnia Dziecka. 

Więcej:

Klocki Fest z legotuberami w Targach Kielce

W sobotę 1 czerwca Centrum Kongresowe Targów Kielce stanie się areną magicznej zabawy. Klocki Fest to święto dla całych rodzin, które obfitować będzie w niezliczoną liczbę atrakcji. Nie zabraknie atrakcji dla całych rodzin, przyjadą znani legotuberzy.

Program imprezy:

Dzień Dziecka i urodziny Koziołka Matołka

Koziołek Matołek, bohater słynnej bajki świętuje właśnie swoje 91. urodziny! To ulubieniec pokoleń najmłodszych widzów. Z tej okazji, 2 czerwca odbędzie się wyjątkowa impreza w Europejskim Centrum Bajki imienia Koziołka Matołka w Pacanowie.

Zobacz:

Dużo atrakcji w Krajnie

Park Rozrywki SABAT Krajno (gmina Górno w powiecie kieleckim) zaprasza na imprezy dla całych rodzin od 30 maja do 2 czerwca. Wśród atrakcji będą:

 • Loteria z nagrodami
 • Spotkanie z postaciami z bajek
 • Konkursy i Gry rodzinne
 • Malowanie buziek
 • Balonowe zwierzątka
 • Nocne Zwiedzanie 1.06 od 21.00 do 23.00

Będzie można zwiedzać Aleję Miniatur, Park Linowy, Park Papug, korzystać z Kina 6D, Lunaparku, rowerków i Strefy Arcade. Cennik biletów znajduje się na stronie sabatkrajno.pl.

Długi weekend w JuraParku w Bałtowie

JuraPark - Bałtowski Kompleks Turystyczny w powiecie ostrowieckim, także organizuje mnóstwo atrakcji w długi weekend, w tym również z okazji Dnia Dziecka. Oto one:

 • JuraPark, Zwierzyniec, Park Zabaw, Wioska Czarownic i wiele więcej!
 • Gry i zabawy z animatorami i maskotkami - malowanie twarzy, szczudlarze
 • NOWOŚĆ - Słowiańskie Wzgórze oraz słowiańskie warsztaty dla najmłodszych
 • Pokazy magicznych eliksirów
 • Warsztaty paleontologiczne
 • Nawiedzony Młyn

Bilety online można kupić nawet o 25 procent taniej, szczegóły na juraparkbaltow.pl.

Dzień Dziecka z PKP. Będą zniżki

W sobotę 1 czerwca najmłodsi do 16 roku życia będą mogli bezpłatnie podróżować pociągami PKP Intercity. Sprawdźcie szczegóły oferty dla dzieci ale także ich rodziców i opiekunów.

Więcej:

Listę imprez z okazji Dnia Dziecka będziemy aktualizowali na bieżąco.

Świętokrzyskie. Juwenalia 2024 w Kielcach, studenci przejęli władzę w mieście