Galeria zdjęć

Euro 2024. Michał Probierz o szansach Polski: zadowoli mnie wyjście z grupy

2024-06-02 18:46

Piłkarska reprezentacja Polski rozpoczęła w Warszawie zgrupowanie przed meczami towarzyskimi z Ukrainą oraz Turcją i zarazem finałami Mistrzostw Europy w Niemczech. - Wyjście z tak silnej grupy będzie oznaczać, że jesteśmy bardzo mocnym zespołem - powiedział selekcjoner kadry Michał Probierz.

Biało-czerwoni rozpoczęli zgrupowanie w niedzielne popołudnie. Od godzinie 18 biorą udział w pierwszym treningu na PGE Narodowym, a tuż przed zajęciami Michał Probierz uczestniczył w konferencji prasowej.

Michał Probierz o wyjściu z grupy na Euro 2024

Zapytany o cel na mistrzostwo Europy w Niemczech, odparł: - Wynik, który będzie dla mnie zadowalający, to wyjście grupy. Bo to będzie oznaczało, że wyszliśmy z bardzo silnej grupy i jesteśmy "mega mocnym" zespołem. To oczywiste. Dlatego chcemy awansować do fazy pucharowej i zrobić wszystko, żeby tak się stało - podkreślił selekcjoner.

- Kibiców proszę o to, żeby nas wsparli. Żeby wierzyli w nas. Ta wiara jest kluczem, wiara w zespół. Bo dla mnie najważniejsza jest drużyna. Widzę po piłkarzach radość z powodu przyjazdu na zgrupowanie. Chcemy pokazać klasę w meczach mistrzostw Europy. Niczego nie będziemy zmieniać. Będziemy tak samo się przygotowywać i starać się grać tak jak dotychczas pod moją wodzą - dodał.

Ukraina, Turcja a potem już Euro!

Zgrupowanie w Warszawie potrwa dziewięć dni. W tym czasie piłkarze Probierza rozegrają dwa towarzyskie mecze na stadionie PGE Narodowym - 7 czerwca z Ukrainą i trzy dni później z Turcją.

Biało-czerwoni udział w Mistrzostwa Europy rozpoczną w niedzielę 16 czerwca od meczu z Holandią w Hamburgu, pięć dni później zagrają z Austrią w Berlinie, a 25 czerwca - z Francją w Dortmundzie.

Kochalski zamiast Zycha

Selekcjoner przyznał, że sytuacja kadrowa jest dobra, nawet w przypadku kontuzjowanego ostatnio Bartosza Slisza, ale myśli o powiększeniu liczby kadrowiczów.

- Bartosz Slisz był na badaniach. Nie ma nic poważnego, ale być może powołamy jeszcze jednego piłkarza. Podejmiemy decyzję po dzisiejszym treningu. Kontuzjowani ostatnio Karol Świderski i Piotr Zieliński normalnie wchodzą już w zajęcia. Pozostali też są do dyspozycji i w pełni zdrowi - powiedział Probierz.

Potwierdził przy okazji informację przekazaną wcześniej przez PZPN. Oliwier Zych, który miał być bramkarzem uczestniczącym i pomagającym reprezentacji na zgrupowaniu (nie przewidywano go do zgłoszenia do kadry na Euro 2024), z powodu kontuzji nie weźmie w nim udziału. W miejsce piłkarza Puszczy Niepołomice powołano Mateusza Kochalskiego ze Stali Mielec.

PROBIERZ UJAWNIŁ SZEROKĄ KADRĘ NA EURO 2024!

QUIZ. Słynne mecze i wydarzenia z historii piłkarskiej reprezentacji Polski. Co o nich wiesz, pamiętasz wyniki oraz zawodników?

Pytanie 1 z 10
Który polski piłkarz został królem strzelców turnieju olimpijskiego w 1992 roku w Barcelonie?