Korona Kielce. Yoav Hofmeister

Autor: Piotr Stańczak W sobotę Korona Kielce (na pierwszym planie, z prawej Yoav Hofmeister) przegrała z Lechem Poznań, mecz toczył się w anormalnych warunkach pogodowych. Jak będzie w środę przeciwko Legii Warszawa?

Fortuna Puchar Polski. Korona Kielce powalczy o ćwierćfinał z Legią Warszawa

2023-12-05 12:46

Korona Kielce zmierzy się na własnym stadionie z Legią Warszawa i powalczy o awans do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski. Żółto-czerwoni wciąż odczuwają trudy ostatniego ligowego meczu, który odbywał się w ciężkich warunkach. Spotkanie to będzie szansą dla niektórych zawodników.

Korona Kielce po ligowej porażce z Lechem Poznań przystąpi do meczu Fortuna Pucharu Polski z Legią Warszawa zmobilizowana. Zimowe warunki w jakich przyszło grać żółto-czerwonym nie przyczyniły się do powstania urazów. Prawie wszyscy zawodnicy są zdrowi i gotowi do gry.

Forenc powróci do bramki Korony

Trener Kamil Kuzera zapowiada kilka zmian w składzie, ale nie odbiją się one negatywnie na jakości. Szanse dostaną piłkarze, którzy grali mniej, a w bramce na pewno zobaczymy Konrada Forenca, który od początku sezonu musi godzić się z rolą rezerwowego. Wobec tego, w tym meczu, młodzieżowcem będzie zawodnik z pola.

Legia Warszawa gra na trzech frontach, więc kadra zespołu jest niezwykle mocna i szeroka. Pewne jest, że dla piłkarzy Korony będzie to ciężka przeprawa.

Mecz Korona - Legia w zimowej aurze

Żółto-czerwoni, podobnie jak podopieczni Kosty Runjaicia chcieliby ustalić wynik spotkania w regulaminowych 90 minutach. W przypadku remisu, kibice będą świadkami dogrywki, a następnie ewentualnie serii rzutów karnych. Prognozy pogody nie są optymistyczne. Temperatura ma spaść sporo poniżej zera, a możliwe są również opady śniegu. To będzie ogromne wyzwanie.

Spotkanie odbędzie się w środę o godzinie 21:00 na Suzuki Arenie. Transmisję meczu będzie można obejrzeć na antenie Polsatu Sport, początek o 20.50.

Świętokrzyskie. Mecz Korona Kielce - Lech Poznań w śnieżycy! Doping kibiców gospodarzy