Galeria zdjęć

Gdzie na wycieczkę w Świętokrzyskiem? Zobacz popularne szlaki turystyczne, rezerwaty i jaskinie

2024-07-17 8:19

W województwie świętokrzyskim jest do wyboru mnóstwo szlaków turystycznych. Miłośnicy pieszych lub rowerowych wypraw mogą zwiedzić okolice, aktywnie wypocząć i podziwiać piękno świętokrzyskiej przyrody. Zobaczcie, jakie miejsca polecamy! Które cieszą się popularnością?

Spis treści

  1. Jak przygotować się do wycieczki?
  2. Popularne miejsca na wycieczkę w Świętokrzyskiem

Już wakacje! W naszym regionie trwa sezon turystyczny. Jeśli chcemy aktywnie spędzić wolny czas, odpocząć na łonie natury, przy tym zobaczyć ciekawe miejsca, to województwo świętokrzyskie jest najlepszym wyborem.

Jak przygotować się do wycieczki?

Pomniki przyrody, rezerwaty, jaskinie - niektóre są bardzo popularne, inne nieco mniej znane, ale też warto je odkryć. Lato to idealny czas na wycieczki. Można je planować w różny sposób - jako piesze wędrówki, rowerowe wyprawy (w tym wypadku trzeba wyposażyć się w terenowe jednoślady). Kiedy planujemy taką wycieczkę, należy wziąć pod uwagę różne opcje - gdzie zaparkować samochód lub np. jakim pociągiem dojechać do najbliższej stacji, aby stamtąd udać się na miejsce. Nieodzowny jest także prowiant z jedzeniem i piciem, telefon komórkowy, warto zabrać ze sobą małą apteczkę. Jeśli udajemy się w samotną wyprawę, poinformujmy rodzinę, znajomych, które miejsce planujemy odwiedzić. 

Popularne miejsca na wycieczkę w Świętokrzyskiem

Kiedy już dobrze przygotujemy się do wycieczki, nie pozostaje nic innego, jak ruszyć w drogę. Miejsca, które proponujemy powyżej znajdują się w różnych zakątkach województwa i powiatach, te najdalsze nawet 40 kilometrów od Kielc. W opisach do zdjęć w galerii informujemy, gdzie leżą dane atrakcje, w jakich gminach, blisko których miejscowości oraz tras.

Polecając te miejsca korzystaliśmy z własnych materiałów oraz strony internetowej Świętokrzyskie Szlaki PTTK. Są rezerwaty przyrody, góry, jaskinie - każdy, kto lubi aktywnie wypoczywać, na pewno znajdzie coś dla siebie.

Udanej wędrówki i do zobaczenia na szlakach!

Świętokrzyskie. Jaskinia Raj w gminie Chęciny zaprasza turystów

QUIZ. Z czego słyną miasta i gminy w Świętokrzyskiem? Wskazujemy atrakcje i ciekawostki, ty podajesz miejsce!

Pytanie 1 z 10
Żeliwny grzejnik jest symbolem...