Z regionu

Impreza jak w Prowansji! Lawendowe Ranczo pod Sandomierzem zaprasza na piknik. Galeria zdjęć z gospodarstwa

2024-05-22 8:11

Lawendowe Ranczo, jedno z największych gospodarstw sadowniczych w Polsce, zaprasza w lipcu na wyjątkowy piknik. Jak zapowiadają organizatorzy - będzie atmosfera jak we francuskiej Prowansji!

Lawendowe Ranczo mieści się w miejscowości Górki w gminie Zawichost (powiat sandomierski). Od 18 do 21 lipca tego roku odbędzie się tam Lawendowy Piknik z Winem i Serem. 

Impreza jak na francuskich plantacjach

- Wieczór z serem i winem w kwitnącej lawendzie. Niemal jak w Prowansji. Wzorując się na francuskich plantacjach organizujemy razem z Winnica Sandomierska i Sery Sandomierskie dla Was niepowtarzalny piknik z Winem i Serem. Kwitnąca pachnąca lawenda, wino i sery a do tego zachód słońca i relax. Zapraszamy na piknik z kocykami - zapowiadają organizatorzy, imprezy, gospodarze z Lawendowego Rancza.

Wstęp na teren plantacji bezpłatny (można przyjechać bez zapisów)! Na miejscu chętni będą mieli okazję zakupić rzemieślnicze wino i sery. Piknik ma rozpocząć się 18 lipca o godzinie 12 i potrwać do 21.07 do 22.

Atrakcje Lawendowego Rancza

Właścicielami Lawendowego Rancza są Ewelina i Mikołaj Borkowscy. Oferta Rancza obejmuje różnorodne produkty lawendowe, takie jak świeże i suszone kwiaty, miody, hydrolaty, olejki eteryczne i wiele innych. Ponad 60 hektarów zajmują natomiast same sady, wchodzące w skład gospodarstwa.

Tradycja ogrodnictwa i sadownictwa przechodzi tam z pokolenia na pokolenie. Pradziadek Mikołaja zajmował się szkółkarstwem i ogrodnictwem, co w tamtych latach było pewnym ewenementem wśród prostych upraw.

Gospodarstwo zaprasza także na Dni Otwarte, więcej szczegółów o tej imprezie znajdziecie tutaj:

Świętokrzyskie. Duże zainteresowanie Targami Dom, Ogród i Ty w Kielcach

QUIZ. Co wiesz o Sandomierzu? Sprawdź czy znasz historię miasta oraz ciekawostki z nim związane

Pytanie 1 z 8
Rokitek w Sandomierzu to nazwa...