Jarmark wielkanocny w Kielcach

i

Autor: www.kielce.eu

Święta

Jarmark Wielkanocny w Kielcach. Szykuje się mnóstwo atrakcji!

2023-03-31 8:10

Dużo atrakcji przed świętami wielkanocnymi szykują wspólnie władze Kielc i miejska Zieleń. Już w sobotę 1 kwietnia na Placu Artystów i ul. Sienkiewicza rozpocznie się Jarmark Wielkanocny. W planach m.in. warsztaty, występy zespołów artystycznych, konkursy z nagrodami, gotowanie z Kevinem Aistonem i oczywiście kiermasz regionalnych produktów.

Najwięcej atrakcji władze Kielc i Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych przygotowały na weekend 1-2 kwietnia. Sporo będzie się wówczas działo na Placu Artystów. Jarmark wystartuje o godz. 11. 

Sobota upłynie pod hasłem "Wielkanoc w szlacheckiej zagrodzie". Tego dnia atrakcją dla maluchów będzie specjalnie przygotowany zwierzyniec. Z kolei Muzeum Historii Kielc zaproponuje tematyczne warsztaty. Będzie można zrobić kartkę świąteczną na profesjonalnej prasie graficznej i papierowe ozdoby.

- W strefie zabaw na dzieciaki czekać będą dmuchańce i eurobungee. Przewidziano także zabawy i wspólne zdjęcia z wielkanocnymi maskotkami - informuje Renata Gruszczyńska, prezes kieleckiej Zieleni. - Najmłodsi kielczanie i goście z Ukrainy będą mogli sprawdzić swoją wiedzę o Kielcach. W konkursie do wygrania będą książki - dodaje.

Poniżej plan jarmarku:

Jarmark wielkanocny w Kielcach (2)

i

Autor: www.kielce.eu

Na tym jednak nie koniec, bo w świat eksperymentów zabierze wszystkich miłośników nauki Kielecki Park Technologiczny. W sobotę czas gościom Jarmarku umilać będą także artyści z Młodzieżowego Domu Kultury ze Studia Piosenki GA-GA, Blue Song, BOHO oraz SAMI.

W niedzielę zabawa na Placu Artystów także wystartuje o godz. 11. - Szczególnie zapraszamy na warsztaty kulinarne i degustacje świątecznych potraw, czyli wspólne gotowanie z Kevinem Aistonem - zaznacza Renata Gruszczyńska.

W planach są także: warsztaty dla chętnych zorganizowane przez Biuro Wystaw Artystycznych czy Teatr Lalki i Aktora Kubuś. Do tego nie zabraknie występów - m.in. zespołu Noto Fresh Szkoły Kieleckiego Teatru Tańca. Podobnie jak w sobotę dostępna będzie również strefa zabaw dla dzieci.

Natomiast do 7 kwietnia na ul. Sienkiewicza będzie trwał kiermasz z rękodziełem i regionalnymi produktami. - Pojawią się stragany z przeróżnymi wyrobami, które będzie można kupić na nadchodzące święta - przekonuje prezes Zieleni.

Świętokrzyskie. Targi rolnicze Agrotech 2023 w Kielcach