Karatecy ze Skarżyska-Kamiennej na podium turnieju w Sandomierzu

Autor: Archiwum SKSW Kyokushin Karate Skarżysko Karatecy ze Skarżyska wraz z trenerem Zbigniewem Zaborskim zaliczyli udany występ w Sandomierzu.

2023-03-31 6:34

Pod koniec marca w hali sportowej w Sandomierzu odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Turnieju Karate Kyokushin pod nazwą Sendomiria CUP 2023.

W turnieju tym, który odbył się w hali sportowej Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji wzięło udział około 400 zawodników i zawodniczek z 25 klubów z całej Polski. Skarżyski Klub Sportów Walki:Kyokushin-Karate reprezentowało dwunastu zawodnikóww tym trzech debiutantów startujących po raz pierwszy.Turniej odbywał się w formule kumite. Skarżyscy zawodnicy zdobyli dziewięć medali - sześć złotych oraz po jednym srebrnym i brązowym. Czwórka zajęła miejsca 5-8.

Nie zawiodły zawodniczki kadry narodowej Polski, które w czerwcu będą prezentować nasz kraj na Mistrzostwach Europy w Debreczynie na Węgrzech. Wszystkie swoje walki wygrały przed czasem.

• Bartosz Gładyś

Miejsca od czwartego do ósmego zajęli: Szymon Libich, Dominik Potępa i Kacper Karpeta.

- Ekipa Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate” pokazała się z bardzo dobrej strony i jest to kolejny rewelacyjny wynik po turnieju kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europu w Mielcu. Nie zawiodły kadrowiczki Polski, które swoje cztery walki wygrywały przed czasem. Dumny jestem także z postawy debiutantów - mówił Zbigniew Zaborski, trener karateków ze Skarżyska.

Karatecy ze Skarżyska-Kamiennej na podium turnieju w Sandomierzu (2)

Autor: Archiwum SKSW Kyokushin Karate Skarżysko Młodzi wojownicy znad Kamiennej po raz kolejny pokazali się z dobrej strony.