Karatecy ze Skarżyska-Kamiennej walczyli w Pucharze Wielkopolski. Zdobyli piętnaście medali

2023-05-16 6:34

Reprezentanci Skarżyskiego Klubu Sportów Walki "Kyokushin-Karate" wystartowali w sobotę 13 maja w Pucharze Wielkopolski.

Turniej w Malanowie zgromadził około 200 karateków z kilkunastu klubów z całej Polski.

Skarżyski Klub Sportów Walki reprezentowało 10 zawodników, w tym dwoje debiutantów startujących po raz pierwszy w tak dużym turnieju. Impreza odbywała się w formule kumite, w kata indywidualnym oraz drużynowym. Skarżyscy zawodnicy zdobyli w sumie 15 medali w tym dwanaście złotych medali i trzy srebrne medale. Niektórzy z nich zdobyli po trzy medale, bowiem startowali w trzech różnych konkurencjach. Jeden debiutant Dominik Potępa po wygraniu swoich walk eliminacyjnych, musiał zadowolić się czwartym miejscem. Ekipa ze Skarżyska znalazła się na drugim miejscu podium tuż za bardzo liczną ekipą z Turku.

Kolejnym sprawdzianem skarżyszczan będzie udział w turnieju full kontaktowym o Puchar Burmistrza w Józefowie, który odbędzie się w najbliższą sobotę 20 maja.

- Ekipa Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate” pokazała się z bardzo dobrej strony. Jest to kolejny dobry wynik naszego klubu na prestiżowych zawodach - podkreśla trener naszych karateków, sensei Zbigniew Zaborski (4 Dan).