Święto Kielc 2024. Rower Miejski za złotówkę i dodatkowe, nocne kursy autobusów

i

Autor: Piotr Stańczak W czasie Święta Kielc z Roweru Miejskiego będzie można skorzystać płacąc symboliczną złotówkę.

Ważne!

Święto Kielc 2024. Rower Miejski za złotówkę i dodatkowe, nocne kursy autobusów

2024-06-19 10:54

Startuje Święto Kielc 2024. Na udogodnienia będą mogli liczyć korzystający z Roweru Miejskiego oraz pasażerowie autobusów komunikacji miejskiej.

Rower Miejski w Kielcach za złotówkę

- Z okazji Święta Kielc, aby ułatwić przemieszczanie się po mieście rowery miejskie będą dostępne za złotówkę bez względu na czas wypożyczenia (nie dłużej niż 12 godzin). Promocja będzie obowiązywała od piątku, 21 czerwca do niedzieli, 23 czerwca. Dodatkowo w piątek uruchomione będą tymczasowe stacje dla jednośladów przy Muzeum Historii Kielc i Ogrodzie Botanicznym. Z kolei w sobotę i w niedzielę tymczasowe stacje będą dostępne przy scenach na Placu Artystów i w Parku Miejskim - informuje Urząd Miasta Kielce na swojej stronie internetowej.

Święto Kielc 2024. Dodatkowe kursy autobusów

Na udogodnienia mogą też liczyć pasażerowie niektórych linii komunikacji miejskiej.

Linie nocne N1 i N2, aby ułatwić powroty do domów, wykonają dodatkowe kursy w noc z piątku na sobotę (21/22 czerwca), z soboty na niedzielę (22/23 czerwca) oraz z niedzieli na poniedziałek (23/24 czerwca).

- Jeśli bilet dobowy skasujecie w piątek po godzinie 20:00 lub w sobotę do końca dnia, to zachowa on ważność do północy z niedzieli na poniedziałek. Bilet można zakupić m.in. w aplikacjach mobilnych moBILET, mPay, SkyCash, zBiletem jakdojade lub za odliczoną gotówkę w biletomatach - informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach.

Dodatkowo autobusy bezpłatnych linii 0W i 0Z od piątku do niedzieli (21-23 czerwca) będą miały wydłużone godziny kursowania do północy.

Zabytkowy Ikarus czeka na pasażerów!

W piątek, 21 czerwca pasażerów znów będzie woził zabytkowy Ikarus. Z inicjatywy Miasta Kielce zostanie uruchomiona specjalna linia autobusowa M. Przejazdy będą bezpłatne i realizowane na trasie Energetyczne Centrum Nauki/KPT (ulica Olszewskiego) – centrum miasta – Ogród Botaniczny (ulica Jagiellońska) – Centrum Geoedukacji GEOPARK (ulica Daleszycka). Obowiązują wszystkie przystanki na trasie przejazdu. Na przystanku koło Urzędu Miasta Ikarus będzie miał 10 minutowy postój. W tym czasie chętni będą mogli zwiedzić pojazd.

Czytaj również:

Świętokrzyskie. Zlot Zabytkowych Mercedesów StarDrive Poland Kielce 2024

QUIZ. Tablice rejestracyjne w Świętokrzyskiem. Sprawdź, czy znasz wszystkie

Pytanie 1 z 10
Z którego powiatu jest rejestracja TSZ?