Kielce. Nastolatkowie odpowiedzą za kradzież statuetki wartej 100 tysięcy złotych

i

Autor: Piotr Stańczak/zdjęcie ilustracyjne

Kielce. Nastolatkowie odpowiedzą za kradzież statuetki wartej 100 tysięcy złotych

2023-03-30 14:56

- Na 100 tysięcy złotych wyceniono statuetkę, którą dwaj uczniowie ukradli z jednego ze stoisk wystawienniczych podczas Dni Druku 3D w Tragach Kielce. Nastolatkowie przyjechali do Kielc w ramach szkolnej wycieczki, za kradzież odpowiedzą przed sądem – poinformowała świętokrzyska policja.

W kieleckim ośrodku wystawienniczym od wtorku trwają targi przemysłowe, towarzyszą im m.in. Dni Druku 3D - wydarzenie dla przedstawicieli branży skanowania 3D oraz szybkiego prototypowania. Oprócz przedstawicieli biznesu w wydarzeniu uczestniczą m.in. uczniowie szkół technicznych. Klasowa wycieczka uczniów z powiatu mieleckiego dla dwóch nastolatków zakończyła się zatrzymaniem.

Przyjechali "zwiedzać" wystawę i...

- W środę na jednym ze stoisk doszło do kradzieży figurki konia, który był częścią aluminiowej statuetki, wykonanej przez jedną z firm, która bierze udział w targach. Zgłaszający wartość utraconego mienia wycenił na kwotę około 100 tys. zł, gdyż jak się okazało, była to jedyna taka statuetka w Polsce, a jej wykonanie zajęło trzy miesiące – przekazała w czwartek młodszy aspirant Małgorzata Perkowska-Kiepas, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

Funkcjonariusze ustalili, że kradzieży dokonali dwaj uczniowie powiatu mieleckiego w wieku 16 i 18 lat. Obaj przyjechali do Kielc, aby zwiedzić przemysłową wystawę. Tego samego dnia nastolatkowie zostali zatrzymani.

... trafią do sądu rodzinnego

- W mieszkaniu starszego z nich policjanci znaleźli skradzioną figurkę, która wkrótce powróci do rąk właściciela – dodała funkcjonariuszka.

Zarówno 18-latek, jak i jego młodszy kolega, odpowiedzą za kradzież. W przypadku 16-latka sprawa swój finał znajdzie w sądzie rodzinnym. Starszy z nastolatków z racji wieku odpowie przed sądem jak dorosły. Za kradzież może mu grozić kara do pięciu lat pozbawienia wolności. 

Kielce. Nastolatkowie odpowiedzą za kradzież statuetki wartej 100 tysięcy złotych (2)

i

Autor: Świętokrzyska Policja Statuetka jest warta około 100 tysięcy złotych.
Świętokrzyskie. Kierowca porzucił psa, nagrał go policjant