Joanna Winiarska i Jarosław Karyś

i

Autor: Piotr Rogoziński

Kieleccy radni podejmą decyzję w sprawie budżetu miasta na przyszły rok

2021-12-15 11:31

To ma być najważniejsza sesja w tym roku. Już jutro radni Kielc zdecydują, czy przyjąć budżet miasta na przyszły rok. Przed głosowaniem zapowiada się gorąca dyskusja.

Zgodnie z projektem uchwały zgłoszonym przez władze stolicy świętokrzyskiego w miejskiej kasie znajdzie się ponad 1,6 mld zł. Najwięcej pieniędzy ma pochłonąć oświata i pomoc społeczna, a ponad 268 mln zł zarezerwowano na inwestycje.

- Najpierw będą wystąpienia klubów w kolejności alfabetycznej, a później poszczególnych radnych. Nie będzie ograniczeń co do czasu, natomiast mam nadzieję, że ta dyskusja będzie konkretna i ostatecznie radni podejmą decyzję, czy projekt budżetu będzie zaakceptowany, czy też nie - mówi Jarosław Karyś. Przewodniczący rady miasta dodaje, że jutro radni nie zajmą się natomiast kwestią podwyżki wynagrodzenia dla prezydenta Bogdana Wenty.

- Rozmowy na ten temat jeszcze trwają i myślę, że jakiś czas będą prowadzone, ale nie będzie na pewno głosowania w tej sprawie na czwartkowej sesji. Ja tego punktu nie wprowadziłem, pan prezydent też nie wyraził woli, żeby taki punkt w porządku obrad zaistniał - podkreśla Jarosław Karyś.

Przypomnijmy, że Bogdan Wenta już wcześniej zapowiedział, że jeśli otrzyma wyższą pensję, to nadwyżkę przeznaczy na uzdolnioną młodzież. Początek jutrzejszej sesji o godz. 9.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Kielcach
Sonda
Czy kary za przemoc powinny być bardziej surowe?