Pisanki wielkanocne

i

Autor: Muzeum Wsi Kieleckiej

Kiermasz Wielkanocny w Muzeum Wsi Kieleckiej

2022-04-06 14:24

Gratka dla miłośników tradycyjnych wielkanocnych ozdób i świątecznych regionalnych smakołyków. W najbliższy weekend, 9-10 kwietnia odbędzie się Kiermasz Wielkanocny. Wydarzenie organizowane przez Muzeum Wsi Kieleckiej wraca po przerwie związanej z pandemią. W tym roku impreza potrwa dwa dni i odbędzie się w dwóch miejscach.

W tym roku Kiermasz Wielkanocny rozpocznie się w sobotę 9 kwietnia, na dziedzińcu zabytkowego kościółka na kieleckim Białogonie, a w niedzielę stoiska z wielkanocnymi ozdobami i świątecznymi smakołykami, staną przy Dworku Laszczyków w Kielcach.

Przy Kościółku na Białogonie nasi wystawcy będą oferowali produkty regionalne oraz rękodzieło ludowe. Natomiast na dziedzińcu Dworku Laszczyków w Kielcach tradycyjnie zagoszczą wystawcy z potrawami świątecznymi, produktami regionalnymi, rękodziełem ludowym, oraz przepięknymi ozdobami świątecznymi - pisankami, wydmuszkami, palmami, serwetami oraz stroikami. We wnętrzach Dworku będą odbywały się warsztaty z plastyki obrzędowej, które poprowadzą nasze twórczynie ludowe. Będzie można tez posłuchać pieśni pasyjnych. Ponadto o tradycjach związanych z palmą wielkanocną, gwarą ludową, opowie Ewa Siudajewska, nasza regionalna gawędziarka - opowiada Beata Ryń z Muzeum Wsi Kieleckiej.

Kiermasz Wielkanocny 09-10 kwietnia w godzinach 11.00-15.00.

Wielkanoc w rzeszowskiej pijalni czekolady
Sonda
Wielkanoc na słodko czy wytrawnie? Które potrawy jesz chętniej?