Impreza

Klocki Fest ponownie w Kielcach! Będzie zabawa dla całych rodzin, przyjadą znani legotuberzy. Można wygrać bilety

2024-05-30 8:49

W sobotę 1 czerwca Centrum Kongresowe Targów Kielce stanie się areną magicznej zabawy. Klocki Fest to święto dla całych rodzin, które obfitować będzie w niezliczoną liczbę atrakcji.

Już po raz drugi Targi Kielce zapraszają do wspólnej zabawy z popularnymi klockami oraz do udziału w spotkaniach i warsztatach z najbardziej znanymi legotuberami. Inicjatorami Klocki Fest – Zlotu Legotuberów są: wspomniane Targi Kielce oraz Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Wydarzenie potrwa od godziny 9.30 do 18.30 w Centrum Kongresowym przy ulicy Zakładowej 1.

Klocki Fest 2024 w Kielcach. Jakie będą atrakcje?

W ramach Klocki Fest, uczestnicy będą mieli możliwość zakupu zestawów klocków dla małych i dużych oraz wspólnego układania własnych konstrukcji. Na terenie Centrum Kongresowego Targów Kielce będzie także można podziwiać działające roboty zbudowane z klocków LEGO oraz zwiedzić wystawę makiet i modeli konstrukcyjnych. Dzieci z kolei będą miały szansę bawić się w specjalnej strefie zabaw, ciesząc się animacjami oraz rzemieślniczymi słodyczami.

Spotkania z idolami - legotuberami w Kielcach

Wśród atrakcji nie zabraknie także spotkań z popularnymi Legotuberami, takimi jak:

  • Michał i Klocki
  • Ciocia od Klocków
  • Łukasz Górecki
  • Michał z Klocki z Zapałem

Podczas tych wyjątkowych spotkań dzieci i dorośli będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o tworzeniu kanałów w mediach społecznościowych oraz o nagrywaniu filmów, a także porozmawiać na temat klockowych konstrukcji, zadając swoje pytania swoim ulubionym twórcom. Nie zabraknie czasu na wspólne zdjęcia i okazji do zdobycia autografów na specjalnych plakatach.

Powyżej znajdziecie galerię zdjęć z Klocków Fest w 2023 roku.

Klockowe warsztaty

Niezapomnianą przygodą dla najmłodszych uczestników będą warsztaty z zaproszonymi legotuberami, w trakcie których będą mogli stworzyć swoją własną stacje kosmiczną, poznać tajemną sztukę ninja lub stworzy grę planszową z kolorowymi klockowymi elementami. Dla starszych uczestników przewidziano warsztaty z kreatywności, przygotowania filmów oraz polepszania umiejętności konstrukcyjnych. Dodatkowo, będzie także okazja do malowania klockami podczas warsztatów mozaikowych.

Daj nowe życie zabawkom

Klocki Fest to także doskonała okazja do wymiany zabawek, które znudziły się najmłodszym. Rodzice będą mogli dokonać wymiany zabawek, przynosząc te w dobrym stanie i zamieniając je na inne, które zainteresują ich dzieci. Część zabawek trafi na aukcję charytatywną, wspierającą małego kielczanina Olafa Rogowskiego.

Komputery i klocki z dawnych lat

Na gości Klocki Fest czekają także atrakcje strefy retro, gdzie będą mogli odkryć lub ponownie przeżyć ulubione gry i zabawy sprzed lat. Z Commodore, Nintendo, NES oraz wieloma innymi urządzeniami z lat 70., 80. i 90. będzie można przypomnieć sobie szkolne czasy i dzieciństwo spędzone na wspólnych grach z przyjaciółmi.

W strefie retro będzie także możliwość gry w klasyczne tytuły takie jak Mario, Pac-Man czy Duck Hunt, a fani piłki nożnej będą mogli zagrać w FIFA 96. Dodatkowo, goście będą mieli okazję do gry w planszówki, a także udziału w mini turnieju.

Rodzice nie będą się nudzić także dzięki wystawcom! Centrum Kongresowe Targów Kielce odwiedzą firmy specjalizujące się m.in. w odtwarzaniu zestawów klocków z lat 80 i 90.

Strefa dmuchańców w Targach Kielce

Nie zabraknie również atrakcji ruchowych. Specjalna strefa dmuchawców stanie przed Centrum Kongresowym Targów Kielce. Uwielbiane przez dzieci zamki, trampoliny i skocznie uzupełni gigantyczne boisko do gry w piłkarzyki. Będzie się działo!

Wygraj bilety na Klocki Fest

Wydarzenie jest biletowane, wejściówki można kupić przez stronę internetową Targów Kielce. Organizatorzy zapraszają także do udziału w konkursie, który trwa do 30 maja. Wystarczy wykonać pracę artystyczną na temat klocków i wysłać jej zdjęcie na adres mailowy organizatora. Szczegóły konkursu oraz bilety na wydarzenie dostępne są na stronie internetowej www.targikielce.pl/klocki-fest.

Świętokrzyskie. Impreza Klocki Fest 2023 w Targach Kielce

QUIZ. Pamiętasz bajkę o "Koziołku Matołku"? Sprawdzisz swoją wiedzę i wzruszysz się do łez

Pytanie 1 z 8
W którym roku ukazała się pierwsza historia o Koziołku Matołku?