Stoki narciarskie w Świętokrzyskiem startują

i

Autor: Piotr Stańczak Stok narciarski SABAT Krajno ma wystartować w Mikołajki 6 grudnia.

Zima 2023-24

Kolejne stoki narciarskie w Świętokrzyskiem rozpoczną sezon! To świetna wiadomość dla miłośników białego szaleństwa

2023-12-02 7:23

Nadejście zimy ucieszyło miłośników narciarstwa. Część stoków w województwie świętokrzyskim ma już zaplanowany początek sezonu. Sprawdźcie kiedy startują!

Jeszcze dwa tygodnie temu właściciele stoków i ośrodków narciarskich w naszym regionie ostrożnie wypowiadali się o rozpoczęciu nowego sezonu, powodem była pogoda. Typowa jesienna słota nie zachęcała do podawania takich konkretów. Wiele zmieniło się jednak w ostatnich dniach, kiedy zima na dobre zagościła w Polsce. Prognozy pogody dla regionu także wskazują na to, że w weekend (2-3 grudnia) należy spodziewać się kolejnych opadów śniegu.

Szwajcaria Bałtowska już od 2 grudnia

To dobra wiadomość dla miłośników narciarstwa! Jako pierwsza w Świętokrzyskiem ruszy Szwajcaria Bałtowska - stacja, która znajduje się na terenie kompleksu turystycznego w Bałtowie w powiecie ostrowieckim. Narciarze będą mogli skorzystać z tamtejszego stoku już w sobotę 2 grudnia. Będzie działał od godziny 9 do 20, natomiast w niedzielę od 9 do 19.

Harmonogram pracy obiektów w Szwajcarii Bałtowskiej będzie dostępny na stronie internetowej szwajcariabaltowska.pl oraz w mediach społecznościowych całego kompleksu. Już od piątku 1 grudnia w Bałtowie dostępne jest lodowisko. Czytaj więcej: Szwajcaria Bałtowska już startuje. Ruszy stacja narciarska, dostępne będzie lodowisko.

SABAT Krajno zaczyna w Mikołajki

Jak wygląda sytuacja na innych stokach w regionie? SABAT Krajno w powiecie kieleckim ustalił już datę rozpoczęcia sezonu na 6 grudnia.

- Pracujemy właśnie dla takich efektów! Pokrywa na trasie głównej powiększa się z każdą godziną. Aby jednak zagwarantować jej utrzymanie w najbliższych tygodniach, naśnieżanie będzie trwało co najmniej do 5 grudnia. Planowane otwarcie Stacji Narciarskiej to Mikołajki - pisze SABAT Krajno na swojej stronie na Facebooku.

Przygotowania na Telegrafie i Stadionie w Kielcach

Ośrodek na kieleckim Telegrafie, mieszczący się przy ulicy Narciarskiej 6 na razie nie podaje konkretnej daty uruchomienia stoku, ale niewykluczone, że stanie się to bliżej kolejnego weekendu. - Trzymajcie mocno kciuki, a być może za tydzień spotkamy się na stoku - poinformował Telegraf na swojej stronie na Facebooku.

Przypomnijmy, na terenie ośrodka od połowy listopada działa już lodowisko, które cieszy się dużą popularnością, szczególnie w weekendy. Więcej o nim pisaliśmy tutaj: Lodowisko na Telegrafie w Kielcach już działa. Miłośników łyżwiarstwa nie brakuje.

Terminu uruchomienia stoku nie podaje jeszcze Centrum Sportowo-Rekreacyjne Stadion w Kielcach. Podobnie jak w przypadku Telegrafu, działa tu już lodowisko, czynne zarówno od poniedziałku do piątku jak i w weekendy.

Na razie nie wiadomo, kiedy ruszy stok narciarski w Niestachowie w podkieleckiej gminie Daleszyce. Ośrodek przekazał jedynie na swojej stronie internetowej, że do 8 grudnia jest nieczynny, zaś o planowanym rozpoczęciu nowego sezonu 2023-24 będzie informował na bieżąco.

Świętokrzyskie. Miłośnicy łyżwiarstwa korzystają z lodowiska na kieleckim Telegrafie