Nowe zdjęcia!

Kolejny odcinek S7, ważny dla Świętokrzyskiego, na finiszu! Szybciej dojedziemy do Krakowa. Kiedy otwarcie?

2024-07-15 8:41

Już za kilka tygodni podróż z województwa świętokrzyskiego w stronę Krakowa będzie jeszcze szybsza. Drogowcy szykują się do oddania odcinka trasy ekspresowej S7 z Miechowa do Szczepanowic. Ma ona być gotowa jeszcze w czasie wakacji.

Spis treści

  1. S7 Miechów - Szczepanowice jeszcze latem
  2. Ważne dla kierowców ze Świętokrzyskiego
  3. Odcinek S7 do Krakowa w budowie

Trasą S7 pojedziemy obecnie wzdłuż całego województwa świętokrzyskiego - poczynając od Skarżyska-Kamiennej na północy do gminy Wodzisław w powiecie jędrzejowskim na południu. Dalej wjeżdżamy na teren województwa małopolskiego i tam nową "siódemką" możemy dojechać już do Miechowa.

S7 Miechów - Szczepanowice jeszcze latem

Jesienią ubiegłego roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddała do użytku 18-kilometrowy odcinek z Moczydła (granica województw) do Miechowa.

Kończy się już budowa następnego, małopolskiego odcinka ekspresówki z Miechowa do Szczepanowic, który liczy ponad pięć kilometrów. Pochłonie on ponad 162 miliony złotych.

- Planowany termin oddania tej części trasy to druga połowa sierpnia bieżącego roku. Trwają jeszcze ostatnie roboty, między innymi przy ogrodzeniach oraz przydrożnych barierach. Potem nastąpią odbiory techniczne - poinformował serwis kielce.eska.pl Kacper Michna, rzecznik prasowy krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Ważne dla kierowców ze Świętokrzyskiego

Nowy odcinek "szybkiej siódemki" połączy się z gotową już częścią trasy Szczepanowice - Widoma. - Dla mieszkańców województwa świętokrzyskiego oraz podróżujących z tego regionu na południe istotna jest informacja, że już pod koniec wakacji będą mogli przejechać nową trasą S7 wzdłuż całego powiatu miechowskiego, poczynając od granicy województw - dodaje Kacper Michna.

Odcinek S7 do Krakowa w budowie

Trwają nadal roboty na odcinku Widoma - Kraków Nowa Huta, który liczy ponad 18 kilometrów i biegnie już wzdłuż powiatu krakowskiego.

- Pod koniec tego roku udostępnimy do ruchu tzw. odcinek pozamiejski S7 o długości 11,2 kilometra, od Widomej do węzła Mistrzejowice, który będzie połączony tymczasowym zjazdem z trasą S52 Północną Obwodnicą Krakowa. Szacowane oddanie węzła do ruchu, który dopnie cały ring krakowski, to połowa 2026 roku - informuje krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. 

Jak wygląda trasa S7 Miechów - Szczepanowice kilka tygodni przed otwarciem? Zobacz w galerii zdjęć powyżej.

Świętokrzyskie. Na kieleckiej Kadzielni czarownice latają nisko

QUIZ. Jak dobrze znasz Chęciny w Świętokrzyskiem? Sprawdź swoją wiedzę

Pytanie 1 z 10
W którym powiecie znajduje się obecnie gmina Chęciny?
Listen on Spreaker.