Adrian Dalmau

Autor: Piotr Stańczak

PKO BP Ekstraklasa. Gra w przewadza nie wystarczyła. Korona Kielce tylko zremisowała ze Śląskiem Wrocław. Zapis relacji live

2024-08-18 10:28

Korona Kielce podobnie jak Śląsk Wrocław nie wygrali jeszcze w tym sezonie w PKO BP Ekstraklasie. Starcie na terenie wicemistrza Polski zakończyło się remisem 1:1. Bardziej źli mogą być goście, ponieważ przez długi czas grali w przewadze jednego zawodnika. Zapraszamy na zapis relacji live!

Korona Kielce wciąż czeka na swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie PKO BP Ekstraklasy. Zespół prowadzony przez Jacka Zielińskiego zagrał na terenie wicemistrza Polski. Potyczka z podrażnionym Śląskiem Wrocław nie należała do najłatwiejszych. Śląsk mógł odczuwać sportową złość i rozgoryczenie po odpadnięciu z eliminacji do Ligi Konferencji Europy. Zespół prowadzony przez Jacka Magierę wygrał w rewanżu z FC Sankt Gallen 3:2 , ale ostatecznie pożegnał się z rozgrywkami. Spotkanie było dość kontrowersyjne pod względem decyzji sędziowskich. Rywale Śląska otrzymali rzut karny w samej końcówce meczu i mimo skutecznej interwencji bramkarza, arbiter nakazał powtórzenie "jedenastki". Ponadto Śląsk kończył to spotkaniu mając na boisku ośmiu zawodników, gdyż trzech piłkarzy obejrzało czerwoną kartkę.

Spotkanie Śląska z Koroną zakończyło się remisem 1:1 i goście mają prawo odczuwać złość, ponieważ przez długi czas grali w przewadze, po czerwonej kartce dla Yehora Matsenko. Dla Korony gola strzelił znów Adrian Dalmau.

Śląsk Wrocław - Korona Kielce 1:1 (0:0)

Bramki: 0:1 87. min. Adrian Dalmau, 1:1 90+3. min. Petr Schwarz

Śląsk: Leszczyński - Guercio, Petrov, Petkov, Matsenko - Schwarz, Pokorny, Cebula (46' Jezierski 66' Żukowski) - Ince (46' Ortiz), Nahuel, Musiolik

Korona: Dziekoński - Zwoźny (76' Pięczek), Resta, Trojak, Matuszewski - Hofmeister (76' Kamiński), Długosz (69' Błanik), Remacle (72' Dalmau), Pedro Nuno, Trejo (69' Fornalczyk) - Szykawka

Żółte kartki: Nahuel, Petrov - Matuszewski, Hofmeister, Resta

Czerwona kartka: Matsenko

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)

Widzów: 14 081

2. min. Pierwsza groźna okazja dla Śląska. Gospodarze wykonywali rzut wolny z siedemnastu metrów. Piłka trafił w mur, a następnie dobitkę świetnie obronił Dziekoński.

4. min. Korona kilka razy faulowała swoich rywali, a sędzia Daniel Stefański kilkukrotnie przerywał grę.

5. min. Dobre podanie od Hofmeistera z głębi pola dostał Trejo, ale Meksykanin nie opanował piłki.

10. min. Matsenko zamykał dośrodkowanie, ale piłka po jego uderzeniu z najbliższej odległości minęła bramkę.

14. min. Matuszewski oddał strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Piłka nie znalazła jednak drogi do bramki.

17. min. Szykawka dostał reprymendę od sędziego Daniela Stefańskiego za utrudnianie wybicia piłki bramkarzowi Śląska.

21. min. Sędzia Daniel Stefański rozpatrywał ewentualny rzut karny dla Śląska. Piłkarz gospodarzy padł wchodząc prawą stronę w pole karne, po kontakcie z Hofmeisterem.

29. min. Żółtą kartkę otrzymał Konrad Matuszewski za faul na Matsenko.

35. min. Były piłkarz Korony założył siatkę swojemu rywalowi, a następnie oddał strzał zza pola karnego. Na tyle lekki, że Dziekoński nie miał żadnych trudności.

43. min. Czujna reakcja Dziekońskiego. Bramkarz Korony był pierwszy przy piłce, do której zmierzał już Sebastian Musiolik.

44. min. Żółtą kartkę otrzymał Nahuel za faul na Długoszu.

45+1. min. Pedro Nuno zdecydował się na indywidualne zakończenie kontrataku gości. Uderzył jednak daleko od bramki.

Pierwsza połowa we Wrocławiu zakończyła się bezbramkowym remisem. Więcej dogodnych sytuacji stworzyli sobie piłkarze Śląska.

46. min. Marcin Cebula i Burak İnce opuszczają boisko, a wchodzą na nie Arnau Ortiz oraz Jakub Jezierski.

51. min. Aleks Petkov oddał strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale piłka trafiła prosto do rąk Dziekońskiego.

52. min. Martin Remacle oddał zbyt lekki strzał z dystansu.

54. min. Simeon Petrov sfaulował Szykawkę i otrzymał żółtą kartkę.

59. min. Czerwona kartka dla piłkarza Śląska! Jewgienij Szykawka wychodził sam na sam z bramkarzem Śląska, ale tuż przed polem karnym został sfaulowany przez Matsenko. Sędzia Stefański bez wahania wyrzucił Ukraińca z boiska!

61. min. Pedro Nuno z rzutu wolnego trafił w mur.

66. min. Korona zagroziła Śląskowi. Strzałem głową próbował Pedro Nuno, ale defensorzy Śląska wybili piłkę na rzut rożny.

67. min. Jakub Jezierski który wszedł na boisko w drugiej połowie, został zmieniony przez Mateusza Żukowskiego. To konsekwencja czerwonej kartki dla Matsenko.

68. min. Groźny strzał z rzutu wolnego oddał Schwarz, ale piłka minęła bramkę Dziekońskiego. Chwilę wcześniej za faul żółtą kartkę otrzymał Yoav Hofmeister.

69. min. Trener Jacek Zieliński wpuścił na boisko Dawida Błanika i Mariusza Fornalczyka. Plac gry opuścili Danny Trejo i Wiktor Długosz.

70. min. Żółtą kartkę otrzymał Pau Resta, który sfaulował rywala w środku pola.

72. min. Adrian Dalmau wszedł na boisko za Martina Remacle. Korona rozpoczęła grę na dwóch napastników.

74. min. Śląsk mimo gry w osłabieniu nadal tworzył sobie sytuacje na strzelenie gola. Niezłą okazję zmarnował Żukowski, który dostał dobre podanie od Nahuela.

75. min. Rafał Leszczyński był długo opatrywany przez fizjoterapeutów.

76. min. Kamiński i Pięczek pojawili się na boisku, a trener Jacek Zieliński postanowił zdjąć Hofmeistera i Zwoźnego.

77. min. Adrian Dalmau znalazł się w dobrej pozycji strzeleckiej, ale Hiszpan uderzył w sam środek bramki.

81. min. Błanik popełnił bardzo prosty błąd w opanowaniu piłki, a mogła z tego być groźna okazja dla Korony.

83. min. Prosta strata Fornalczyka przed polem karnym i skończyło się groźnym strzałem Petkova. Piłka trafiła w poprzeczkę bramki Dziekońskiego.

84. min. Chwilę później groźny strzał oddał Pedro Nuno, a dobitkę uczynił Matuszewski. Skończyło się tylko na rzucie rożnym.

87. min. Gol dla Korony! Adrian Dalmau zdobył swoją drugą bramkę w tym sezonie. Hiszpan wykorzystał idealne dośrodkowanie Marcela Pięczka i strzałem głową pokonał Leszczyńskiego.

90. min. Żółtą kartką ukarany Miłosz Trojak, który sfaulował bramkarza podczas próby wznowienia gry.

90+3. min. Gol dla Śląska! Korona nie potrafiła utrzymać swojego prowadzenia mimo gry w przewadze. Na listę strzelców wpisał się Petr Schwarz.

90+5. min. Jewgienij Szykawka uderzył bardzo wysoko ponad bramką.

90+8. min. Dobrą sytuację mieli jeszcze gospodarze, ale piłka trafiła w boczną siatkę. Po chwili sędzia odgwizdał koniec meczu. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.