PKO BP Ekstraklasa. Korona Kielce wciąż bez zwycięstwa! Porażka Jacka Zielińskiego w debiucie z Cracovią. Zapis relacji live

2024-08-10 21:31

Korona Kielce przegrała swój pierwszy mecz pod wodzą Jacka Zielińskiego. Żółto-czerwoni ulegli na własnym stadionie Cracovii 0:2. W samej końcówce rzut karny dla naszej drużyny zmarnował Jewgienij Szykawka...

Korona Kielce po trzech rozegranych meczach w sezonie 2024/25, ma na swoim koncie jeden punkt. Żółto-czerwoni przegrali z Pogonią Szczecin i Legią Warszawa oraz zremisowali z Motorem Lublin. Kiepski start sezonu spowodował, że z zespołem pożegnał się trener Kamil Kuzera. Na jego miejsce zatrudniono doświadczonego szkoleniowca, Jacka Zielińskiego (na zdjęciu poniżej). 63-latek w swoim debiucie zmierzył się z Cracovią, czyli klubem, w którym pracował najdłużej w swojej karierze trenerskiej. Z zespołem "Pasów" rozstał się w kwietniu tego roku.

Kibice Korony tradycyjnie stanęli na wysokości zadania, ponieważ na stadionie w Kielcach znów zasiadł niemalże komplet publiczności. Fani Cracovii mimo otrzymanego zakaz, również pojawili się na sektorach przeznaczonych dla kibiców miejscowych.

Świętokrzyskie. Doping kibiców Korony Kielce podczas meczu z Legią Warszawa (28 lipca 2024)

Korona Kielce - Cracovia 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Virgil Ghita 37 min. 0:2 Mick van Buren 60 min.

Korona: Dziekoński - Zwoźny, Kośmicki, Trojak, Matuszewski - Hofmeister, Długosz (59' Trejo), Remacle (70' Nagamatsu), Pedro Nuno, Fornalczyk (70' Błanik) - Dalmau (59' Szykawka)

Cracovia: Ravas - Jugas, Glik, Ghita - Kakabadze, Sokołowski (81' Atanasov), Maigaard (64' Al-Ammari), Olafsson - Rózga (81' Rakoczy), van Buren, Kallman

Żółte kartki: Fornalczyk, Kośmicki, Matuszewski - Ghita, Maigaard, Kakabadze, Glik

Sędzia: Wojciech Myć (Lublin)

Widzów: 11 931

Korona Kielce. Trener Jacek Zieliński

Autor: Piotr Stańczak Trener Jacek Zieliński debiutował jako nowy szkoleniowiec Korony w meczu z Cracovią.

Korona Kielce - Cracovia. Zapis relacji live

5. min. Korona wykonywała rzut wolny z prawej strony boiska, ale nikomu się nie udało wykończyć dośrodkowania w pole karne

8. min. Filip Rózga indywidualnie przeprowadził pierwszą groźną akcję Cracovii. Młodzieżowiec urwał się prawym skrzydłem, wbiegł w pole karne, ale zabrakło skuteczności.

9. min. Virgil Ghita został ukarany żółtą kartką za ostry faul na Wiktorze Długoszu.

13. min. Pedro Nuno zmylił obrońcę i oddał strzał zza pola karnego, jednak poradził z nim sobie Ravas.

23. min. Filip Rózga nie zorientował się w jak dobrej sytuacji się znalazł. Młodzieżowiec Cracovii z najbliższej odległości oddał bardzo słaby strzał.

24. min. Maigaard chciał zaskoczyć Xaviera Dziekońskiego strzałem z dystansu, ale piłka po jego uderzeniu minęła bramkę.

29. min. Korona wyprowadzała groźny kontratak, ale w kluczowym momencie źle zachował się Mariusz Fornalczyk i ostatecznie akcja spaliła na panewce.

31.min. Groźne dośrodkowanie w pole karne posłał Kakabadze, ale na szczęście dla Korony Kallman nie sięgnął mocno bitej piłki.

35. min. Hubert Zwoźny oddał mocny strzał zza pola karnego na bramkę Cracovii, ale piłka nie znalazła drogi do siatki.

38. min. Cracovia objęła prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, zrobiło się zamieszanie w polu karnym. Kielczanie nie przypilnowali Virgila Ghity, a Rumun z najbliższej odległości umieścił piłkę w bramce.

42. min. Miłosz Trojak oddał strzał głową po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, ale minimalnie niecelny.

45+1. Nieprzyjemny strzał z rzutu wolnego oddał Pedro Nuno, ale Ravas znów nie dał się zaskoczyć.

Pierwsza połowa zakończyło prowadzeniem Cracovii 1:0.

48. min. Cracovia szybko wywalczyła sobie rzut wolny, ale uderzenie Kakabadze zablokował mur złożony z zawodników Korony.

50. min. Mariusz Fornalczyk obejrzał żółtą kartkę za przerwanie kontrataku Cracovii

55. min. Żółta kartka również została pokazana Maigaardowi

56. min. Mariusz Fornalczyk po raz kolejny próbował zaskoczyć bramkarza Cracovii, ale jego strzały były blokowane przez defensorów Cracovii

57. min. Miłosz Trojak oddał strzał głową, ale skutecznie interweniował Ravas.

59. min. Dwie zmiany przeprowadził trener Jacek Zieliński. Na boisku pojawili się Jewgienij Szykawka oraz Danny Trejo.

60. min. Fatalny błąd zawodników Korony, wykorzystała Cracovia. Podanie z głębi pola otrzymał Mick van Buren i zimną krwią jak rasowy snajper pokonał Xaviera Dziekońskiego.

62. min. Żółtą kartką ukarany został również Igor Kośmicki.

70. min. Na boisku pojawili się także Dawid Błanik oraz Shuma Nagamatsu. Plac gry opuścili Martin Remacle i Mariusz Fornalczyk.

73. min Strzał Dawida Błanika w polu karnym został zablokowany przez piłkarza Cracovii.

80. min. Korona rozpaczliwie próbowała strzelić gola kontaktowego, ale Shuma Nagamatsu oddał fatalny strzał lewą nogą.

86. min. Strzał z dystansu oddał Michał Rakoczy i pomylił się niewiele.

88. min. Ręką w polu karnym zagrał Olafsson, a sędzia bez wahania podyktował jedenastkę dla Korony

90. min. Jewgienij Szykawka spudłował! Białorusin nie trafił w bramkę z rzutu karnego.

To było podsumowanie kompletnie nieudanego występu Korony Kielce. Trener Jacek Zieliński przegrał ze swoim byłym klubem 0:2. Cracovia zasłużenie zgarnęła komplet punktów.

Zobacz poniżej galerię zdjęć kibiców podczas meczu Korona - Cracovia.