Korona Kielce

i

Autor: Marcin Łataś Korona odbyła swój pierwszy trening na boisku przy ulicy Kusocińskiego.

Sport

Korona Kielce po pierwszym treningu! Niepełna kadra, wiele młodych twarzy i oczekiwanie na wzmocnienia

2024-06-15 15:32

Korona Kielce rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy. Na pierwszym treningu stawiło się 26 piłkarzy, z czego dużą część stanowili juniorzy. Klub ogłosił, że nie przedłuży kontraktów z sześcioma zawodnikami.

Korona Kielce rozpoczęła przygotowania do sezonu 2024/25 PKO BP Ekstraklasy na boisku przy ulicy Kusocińskiego. Trener Kamil Kuzera wraz ze swoim sztabem, który opuścił Grzegorz Opaliński i Jacek Kiełb, przyglądał się 26 piłkarzom. W zajęciach nie wzięło udziału kilku zawodników: Dominick Zator, Yoav Hofmeister, Martin Remacle, Marcus Godinho oraz Adrian Dalmau. Ci gracze stawią się w Kielcach w poniedziałek, 17 czerwca.

Korona podjęła decyzję o nieprzedłużeniu kontraktu z sześcioma zawodnikami. Na tej liście znaleźli się Konrad Forenc, Marius Briceag, Kyrylo Petrow, Fredrik Krogstad, Dalibor Takáč i Petteri Forsell.

Na treningu pojawiło się wielu młodych zawodników, którzy reprezentowali Koronę w Centralnej Lidze Juniorów. Wśród nich był syn trenera Kamila Kuzery - Nikodem. Pozostali to Konrad Ciszek, Kacper Czepielik, Jakub Kowalski oraz Adam Hańćko.

Swoją szansę mogą wykorzystać także zawodnicy, który w ostatnim czasie przebywali na wypożyczeniach z Korony. Radosław Seweryś (Wisła Puławy), Hubert Zwoźny (Radunia Stężyca), Marcel Zapytowski (Birkirkara FC) i Igor Kośmicki (Stomil Olsztyn). Trener Kamil Kuzera oraz kibice czekają na konkretne wzmocnienia zespołu. Drużynę opuściło już łącznie 9 piłkarzy, a wciąż nie sprowadzono nikogo. Najbliższy tydzień może okazać się decydujący.

Świętokrzyskie. Kibice na meczu Korona Kielce - Pogoń Szczecin w PKO BP Ekstraklasie