Galeria zdjęć

Lawendowe Ranczo pod Sandomierzem jak cudowna kraina pięknieje wiosną! Już teraz zaprasza na Dni Otwarte

2024-05-14 8:25

Lawendowe Ranczo, słynne gospodarstwo w powiecie sandomierskim, wiosną budzi się do życia. Właściciele już teraz zapraszają na Dni Otwarte, które odbędą się na początku wakacji. Zobaczcie w galerii zdjęć, jak prezentuje się to wyjątkowe miejsce.

Lawendowe Ranczo to jedno z największych gospodarstw sadowniczych w Polsce. Jego właścicielami są Ewelina i Mikołaj Borkowscy. Oferta Rancza obejmuje różnorodne produkty lawendowe, takie jak świeże i suszone kwiaty, miody, hydrolaty, olejki eteryczne i wiele innych. Ponad 60 hektarów zajmują natomiast same sady, wchodzące w skład gospodarstwa.

Wyjątkowe miejsce w powiecie sandomierskim

To wyjątkowe miejsce znajduje się w Górkach koło Zawichostu w powiecie sandomierskim (na południowym wschodzie województwa świętokrzyskiego). Tradycja ogrodnictwa i sadownictwa przechodzi tam z pokolenia na pokolenie. Pradziadek Mikołaja zajmował się szkółkarstwem i ogrodnictwem, co w tamtych latach było pewnym ewenementem wśród prostych upraw.

- Z pasją podchodzimy do tego, co robimy, stosujemy niekonwencjonalne metody upraw. Sami ustawiamy sobie nawożenie, metody ochrony roślin i produktów - podkreśla Ewelina Borkowska.

Właściciele Lawendowego Rancza opowiadali serwisowi kielce.eska.pl o swoim gospodarstwie i pasiece Szymanówka podczas tegorocznych Targów Sadownictwa i Warzywnictwa w Kielcach. Więcej o nim pisaliśmy tutaj: Pod Sandomierzem znajduje się jedno z największych gospodarstw sadowniczych. Właściciele opowiadają o Szymanówce i Lawendowym Ranczu.

Świętokrzyskie. Duże zainteresowanie Targami Dom, Ogród i Ty w Kielcach

Dni Otwarte z... lawendą i nie tylko!

W Lawendowym Ranczu dużo dzieje się także wiosną. Gospodarstwo znalazło się w Stowarzyszeniu Sandomierski Szlak Jabłkowy. To wyjątkowe miejsce będzie można zwiedzać podczas Dni Otwartych, które wystartują na początku wakacji - 30 czerwca.

- To już druga edycja Dni Otwartych Lawendowego Ranczo. Podczas otwartych dni będziecie mogli korzystać ze spacerów wśród łanu lawendy, sesji fotograficznych i wielu innych atrakcji - zapraszają właściciele gospodarstwa w wydarzeniu na facebookowej stronie. 

Jak wygląda Lawendowe Ranczo? Zobacz powyżej w galerii zdjęć!

QUIZ. Z czego słyną miasta i gminy w Świętokrzyskiem? Wskazujemy atrakcje i ciekawostki, ty podajesz miejsce!

Pytanie 1 z 10
Żeliwny grzejnik jest symbolem...