Zobacz dane!

Najbardziej niebezpieczne ulice w Kielcach. Tu najczęściej dochodzi do wypadków i kolizji. Galeria zdjęć

2024-07-02 16:24

W których miejscach w Kielcach najczęściej dochodzi do wypadków i kolizji drogowych? Wskazujemy te najbardziej niebezpieczne. Na tych trasach kierowcy powinni szczególnie uważać.

Wypadki w Kielcach i Świętokrzyskiem

W 2023 roku, na terenie całego województwa świętokrzyskiego, doszło do 669 wypadków oraz 10 370 kolizji drogowych. Dla porównania, w 2022 te dane wynosiły odpowiednio 651 i 10 702.

Od 1 stycznia do 17 czerwca 2024 roku w całym województwie policja odnotowała 316 wypadków oraz 5332 kolizje. Jeśli chodzi o Kielce i powiat kielecki (łącznie) odpowiednio 70 wypadków i 1752 kolizje.

Najbardziej niebezpieczne ulice w Kielcach

Poniżej przedstawiamy wykaz ulic w Kielcach, gdzie w 2024 roku najczęściej dochodziło do wypadków i kolizji drogowych. Dane takie udostępniła nam Komenda Miejska Policji.

Na tych ulicach w Kielcach najczęściej dochodzi do wypadków:

  • Aleja Solidarności
  • Marszałkowska
  • 1 Maja
  • Zagnańska
  • Bohaterów Warszawy

Na tych ulicach najczęściej dochodzi do kolizji:

  • Warszawska
  • Łódzka
  • Krakowska
  • Aleja Solidarności
  • Radomska

Gdzie najwięcej wypadków i kolizji w Kielcach?

Jak wskazują powyższe dane, do zdarzeń drogowych dochodziło głównie na największych ulicach Kielc czy też trasach wylotowych z miasta (np. Łódzkiej, Warszawskiej, Krakowskiej czy Radomskiej), w niechlubnych statystykach kolizji znalazła się też ulica Marszałkowska przebiegająca przez dwa osiedla - Sady i Szydłówek. Podobnie sytuacja wygląda jeśli chodzi o ulicę Bohaterów Warszawy (w południowo-wschodniej części miasta, osiedle KSM).

Starszy aspirant Artur Majchrzak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach potwierdza, że w miejscach, gdzie większy jest ruch pojazdów, bardziej rośnie ryzyko wypadków czy kolizji.

Najczęstsze przyczyny wypadków i kolizji

- Częstą przyczyną zdarzeń czy wypadków drogowych jest nadmierna prędkość, niedostosowanie jej do warunków, jakie panują na trasie. Zdarza się, że kierowców rozpraszają także rozmowy przez telefon komórkowy. Wystarczy chwila, brak koncentracji i możemy doprowadzić do zderzenie z innym pojazdem. Najwięcej wypadków i kolizji notujemy na dużych trasach i wylotówkach. Ulice Marszałkowska czy Bohaterów Warszawy też znajdują się na większych osiedlach i blisko dużych tras, gdzie tworzą się korki - wylicza starszy aspirant Artur Majchrzak.

Policjant apeluje do kierowców o ostrożność szczególnie o tej porze roku, kiedy warunki na drogach są lepsze, a to z kolei może skłaniać niektórych do rozwijania większej prędkości. Na ulicach pojawia się coraz więcej rowerzystów czy jeżdżących hulajnogami, na nich, podobnie jak pieszych, również trzeba zwracać większą uwagę.

Świętokrzyskie. Zlot Zabytkowych Mercedesów StarDrive Poland Kielce 2024

QUIZ. Tablice rejestracyjne w Świętokrzyskiem. Sprawdź, czy znasz wszystkie

Pytanie 1 z 10
Z którego powiatu jest rejestracja TSZ?