Galeria zdjęć

Najwyższe budynki w Kielcach. Jak jest ich wysokość, gdzie się znajdują? Zobacz!

2024-06-28 8:36

W Kielcach jest wiele wysokich budynków, głównie są to biurowce oraz siedziby różnych firm czy instytucji. Najwyższe liczą ponad 50 metrów wysokości! Które? Sprawdźcie w galerii zdjęć!

W ostatnich latach w Kielcach powstają nowe wieżowce, ich budowa trwa w różnych częściach miasta, niektóre inwestycje są dopiero w fazie przygotowań. W tych przypadkach "drapacze chmur" możemy na razie oglądać tylko na wizualizacjach, które udostępniają inwestorzy lub projektanci.

Najwyższe budynki w Kielcach. Zobacz zdjęcia

Co z już istniejącymi oraz dostępnymi budynkami w stolicy województwa świętokrzyskiego? Zrobiliśmy przegląd najwyższych obiektów, korzystając z danych, jakie otrzymaliśmy z Urzędu Miasta w Kielcach. W naszym rankingu braliśmy pod uwagę tylko biurowce oraz siedziby różnych instytucji czy usługodawców. Są to charakterystyczne budowle, jakie możemy podziwiać z innych zakątków miasta, na stałe wpisujące się w architekturę oraz krajobraz Kielc. Liczą sobie od 40 do ponad 50 metrów wysokości, znajdują się w różnych częściach stolicy regionu, niektóre nawet blisko siebie.

Co to za budynki, ile metrów wysokości liczą? Wybraliśmy pięć obecnie najwyższych. Zobaczcie je w galerii zdjęć.

Zobacz również:

Świętokrzyskie. PGS Rock Festival na Kadzielni w Kielcach

QUIZ. Z tego słyną Kielce! Znane marki, firmy i produkty. Co o nich wiesz?

Pytanie 1 z 8
Z czego w latach 1938-70 słynęła najbardziej kielecka fabryka SHL?