Wizualizacje, wideo i zdjęcia

Noe Park ma być turystycznym hitem w Świętokrzyskiem! Ruszyła budowa obiektu w Skarżysku-Kamiennej. Będzie Kino 7D, Rajski Ogród i inne ciekawostki

2024-07-03 9:18

Kino 7D, Oceanarium, Palmiarnia, Rajski Ogród oraz wiele innych atrakcji ma znaleźć się w nowym miejscu rozrywki Noe Park, które powstaje na obrzeżach Skarżyska-Kamiennej. Według zapowiedzi inwestora, część atrakcji ma być dostępnych już w 2025 roku.

Inspiracją dla prywatnego inwestora, Huberta Olejarza z firmy Freedom ze Skarżyska-Kamiennej, była biblijna Arka Noego. To przedsięwzięcie, z myślą o przyciągnięciu turystów i promocji, wspierają także władze miasta.

Arka Noego stanie na skarżyskiej Bernatce

Noe Park, bo tak nazywa się powstający obiekt, znajduje się na obrzeżach Skarżyska, w zachodniej jego części, nad zalewem Bernatka. To wprawdzie znane miejsce wśród mieszkańców, popularne dla miłośników pieszych spacerów, przejażdżek rowerowych, gry w tenisa ziemnego (w sąsiedztwie znajdują się korty), niemniej jednak w ostatnich dziesięcioleciach mocno podupadłe i niezagospodarowane. Atutem tego miejsca jest zresztą położenie, choć na uboczu miasta, to już bliżej trasy ekspresowej S7, więc i dojazd do przyszłego parku będzie dogodny.

Obecnie trwa budowa parku, postęp robót możecie zobaczyć w galerii zdjęć poniżej.

Turystyczna nowość w regionie

Ma to być miejsce rozrywki, rekreacji ale też edukacji. Prezydent Skarżyska-Kamiennej Konrad Kronig podkreślał wielokrotnie w rozmowach z dziennikarzami czy też w mediach społecznościowych, że to projekt olbrzymi i potrzebny w mieście. Nie brakowało też z drugiej strony głosów oponentów, którzy uważali, że przerasta możliwości miasta.

Prywatny inwestor podjął się jednak zadania przy wsparciu samorządu. Noe Park powstanie na terenie dawnego ośrodka wypoczynkowego na Bernatce. Hubert Olejarz, właściciel Freedom, już jesienią ubiegłego roku, podczas spotkania w Urzędzie Miejskim, zdradził więcej szczegółów. Park będzie składał się z pięciu stref tematycznych. Będą to:

  • Woda
  • Słońce
  • Wiatr
  • Ziemia
  • Eden

Atrakcje Noe Parku w Skarżysku

Pierwsze cztery to strefy zabawy i rozrywki dla dzieci, młodzieży, całych rodzin. Eden to z kolei rajski ogród, służący do wypoczynku na łonie przyrody dorosłym, seniorom, także całym rodzinom. Wizytówką parku będzie budynek w kształcie biblijnej Arki Noego. W nim będą różne atrakcje dydaktyczne czy rozrywkowe, między innymi Kino 7D, oceanarium, palmiarnia.

Pierwsze prace na Bernatce już ruszyły, teren obok zalewu został ogrodzony. Inwestycja została podzielona na trzy etapy. Cały park, według planów, ma być gotowy w 2027 roku, ale już wiosną 2025 powinna być dostępna część atrakcji plenerowych.

Odwiedziliśmy plac budowy Noe Parku na skarżyskiej Bernatce. Zobaczcie wideo poniżej.

Świętokrzyskie. Rajski Ogród i Arka Noego powstają w Skarżysku-Kamiennej

Gdzie będzie znajdował się skarżyski Noe Park? Sprawdźcie na mapie poniżej.

QUIZ. Z czego słyną miasta i gminy w Świętokrzyskiem? Wskazujemy atrakcje i ciekawostki, ty podajesz miejsce!

Pytanie 1 z 10
Żeliwny grzejnik jest symbolem...