Galeria zdjęć

Nowe wieżowce powstają przy Alei Solidarności w Kielcach. Sprawdziliśmy postępy prac

2024-05-25 7:20

Pełną parą idą roboty na budowie wieżowców Sky Trust przy Alei Solidarności w Kielcach. Inwestor poinformował już, co udało się wykonać do tej pory. Zobaczcie w galerii zdjęć.

W Sky Trust znajdą się w sumie 124 mieszkania liczące od 35 do 85 metrów kwadratowych powierzchni (ich sprzedaż już trwa). Będą także 34 lokale usługowe, zaplanowano również 251 miejsc parkingowych. Inwestorem jest firma Trust Investment z Kielc, która buduje lokale usługowe, wysokiej klasy powierzchnie biurowe oraz komfortowe apartamenty. Nad kreacją artystyczną całego przedsięwzięcia czuwa duet uznanych projektantów mody: Paprocki Brzozowski. Za projekt odpowiada natomiast Pracownia Architektoniczna Detan.

Postępy pracy na budowie Sky Trust przy Solidarności

Inwestor poinformował o postępie prac w pierwszym z powstających budynków. Do tej pory w stu procentach zakończono już prace murarskie na parterze oraz 1,2 i 3 piętrze oraz strop na ósmym piętrem. W 75 procentach zaawansowane są roboty przy pionach na dziewiątym piętrze oraz instalacji elektrycznej w garażu. Wykonano połowę prac murarskich w garażu. Pozostałe prace przy instalacjach, wentylacji a także stropie nad dziewiątym piętrem zrealizowano w 10-15 procentach.

Jak wygląda pierwszy z wieżowców w trakcie budowy - możecie zobaczyć w galerii zdjęć powyżej.

Sky Trust mają dogodne położenie, znajdują się przy Alei Solidarności (dawna Manifestu Lipcowego), nieopodal Galerii Echo, Politechniki Świętokrzyskiej i Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, około dwa kilometry od śródmieścia.

Świętokrzyskie. W Kielcach powstaje największa bawialnia w Polsce - Park Rozrywki Fly Sky