Pijana kobieta wiozła dzieci w aucie. To już kolejny taki przypadek w regionie!

i

Autor: Piotr Stańczak/zdjęcie ilustracyjne

Z regionu

Pijana kobieta w powiecie skarżyskim wiozła dzieci w aucie. To już kolejny taki przypadek w regionie!

2023-03-27 10:15

Pijani opiekunowie wsiadają za kierownice samochodów i wożą nimi dzieci! W ostatnich tygodniach w Świętokrzyskiem dramatycznie rośnie liczba podobnych zdarzeń...

W niedzielę 26 marca przed godziną 19:00 w Majkowie, w gminie Skarżysko Kościelne (powiat skarżyski) mundurowi zatrzymali do kontroli audi, które prowadziła 25-letnia mieszkankę tej gminy.

- Kobieta przewoziła pojazdem dwoje swoich dzieci wieku 5 i 7 lat. Wyczuwalna była od niej woń alkoholu. Badanie alkomatem dało wynik pozytywny. Kobieta miała w sobie przeszło promil alkoholu - relacjonował podkomisarz Jarosław Gwóźdź, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej.

To już kolejny taki przypadek w naszym regionie. W Dzień Kobiet stróże prawa z Buska-Zdroju zatrzymali w gminie Gnojno 33-letnią kobietę, wiozącą troje dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Była pijana, miała 1,3 promila alkoholu w organizmie, nie posiadała także uprawnień do kierowania pojazdami.

Ponad promil alkoholu miał w organizmie nietrzeźwy kierowca samochodu, którego kielecka policja zatrzymała w połowie marca na tamtejszym Czarnowie. Mężczyzna wiózł troje dzieci w wieku 4-9 lat. Z kolei kilka dni później policjanci z Ostrowca Świętokrzyskiego zatrzymali 25-letniego mieszkańca gminy Sienno (województwo mazowieckie), który przewoził w swoim aucie 2-letniego syna bez fotelika, a razem nimi podróżowała nietrzeźwa 25-latka. Mężczyzna miał blisko trzy promile w organizmie!

Nie pomagają apele, tymczasem kierowcy, którzy wsiadają do pojazdów w stanie nietrzeźwym muszą liczyć się z prawnymi konsekwencjami. Kodeks karny przewiduje za to nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoką grzywnę oraz zakaz kierowania pojazdami na wiele lat.

Świętokrzyskie. Kierowca porzucił psa, nagrał go policjant