Korona

i

Autor: Piotr Stańczak

Sport

PKO BP Ekstraklasa. Korona Kielce podejmie w sobotę Lecha Poznań

2023-11-30 10:47

Korona Kielce podejmie Lecha Poznań i ma szansę na przedłużenie swojej passy ośmiu meczów bez porażki w PKO BP Ekstraklasie. Zespół z województwa wielkopolskiego przyjedzie na Suzuki Arenę zmobilizowany, po porażce na własnym stadionie z Widzewem Łódź.

Korona Kielce notuje obecnie passę ośmiu meczów bez porażki, ale aż sześć z nich kończyło się remisem. Podziały punktów nie pozwoliły kielczanom poszybować mocno w górę tabeli.

Aktualnie żółto-czerwoni zajmują 14 lokatę, z dorobkiem 17 punktów. Przed Koroną bardzo trudne spotkanie na Suzuki Arenie z wymagającym rywalem - Lechem Poznań. Zespół z wielkopolski przyjedzie do Kielc podwójnie zmobilizowany, po porażce w ostatniej kolejce na własnym stadionie z Widzewem Łódź. Podopieczni Johna van den Broma są na trzecim miejscu w tabeli i uzyskali w tym sezonie 29 oczek.

Problemy zdrowotne w kieleckim zespole dotknęły Mateusza Czyżyckiego, który zmaga się z kontuzją ścięgna Achillesa. Początkowo, by nie osłabiać drużyny zdecydowano się na leczenie farmakologiczne, jednak po kuracji nie było efektów. Mateusza Czyżyckiego czeka przerwa, która nie wiadomo jak długo może potrwać.

Najpierw Lech, potem Legia!

Spotkanie Korony Kielce z Lechem Poznań rozpocznie się w sobotę o godzinie 20:00. Synoptycy zapowiadają w tym czasie mroźną temperaturę, ale warto przyjść na Suzuki Arenę, by wesprzeć żółto-czerwonych. Będzie to bowiem ostatni mecz na Suzuki Arenie w ramach rozgrywek PKO BP Ekstraklasy w 2023 roku. Jeszcze w środę 6 grudnia odbędzie się starcie 1/8 Pucharu Polski, gdy kielczanie podejmą Legię Warszawa. To spotkanie zacznie się o godzinie 21.00

Mecz Korony Kielce z Lechem Poznań będzie transmitowany na żywo w telewizji Canal+Sport.

Czytaj również:

Świętokrzyskie. Żółto-czerwone derby - Korona Kielce kontra Jagiellonia Białystok