PKO BP Ekstraklasa. Korona Kielce pokonała Zagłębie Lubin! Hiszpanie bohaterami! Zapis relacji live

2024-09-15 17:16

Korona Kielce odniosła swoje drugie zwycięstwo w tym sezonie, pokonując Zagłębie Lubin 2:0. Gole na Exbud Arenie w Kielcach padały tylko w pierwszej połowie. Na listę strzelców wpisali się Hiszpanie: Pau Resta i Adrian Dalmau. Żółto-czerwoni oddalają się od strefy spadkowej. Zapraszamy na zapis relacji live!

Korona Kielce oddala się od strefy spadkowej dzięki zwycięstwu z Zagłębiem Lubin. Spotkanie na Exbud Arenie w Kielcach zakończyło się wynikiem 2:0. Wygrana Korony pozwoliła wyprzedzić w tabeli zespołów Waldemara Fornalika. Jacek Zieliński zapewnia, że pragnie w Kielcach zbudować twierdzę nie do zdobycia. Jest na dobrej drodze, ponieważ to już drugie zwycięstwo z rzędu na stadionie przy ulicy Ściegiennego 8 w Kielcach. Autorami bramek zostali Hiszpanie: Pau Resta, dla którego to premierowe trafienie w PKO BP Ekstraklasie oraz Adrian Dalmau, który jest najlepszym strzelcem zespołu, z dorobkiem trzech goli.

Zapraszamy na zapis relacji live z tego spotkania.

Korona Kielce - Zagłębie Lubin 2:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Pau Resta 9 min. 2:0 Adrian Dalmau 34 min.

Korona: Dziekoński; Trojak, Resta, Pięczak, Matuszewski, Zwoźny, Nuno (60' Nagamatsu) , Hofmeister (90+' Kamiński), Remacle (73' Błanik), Szykawka (60' Fornalczyk), Dalmau (73' Trejo)

Zagłębie: Hładun; Mata (46' Kłudka), Ławniczak, Orlikowski, Grzybek, Radwański, Dąbrowski (67' Adamczyk), Szmyt (40' Wdowiak), Mróz (82' Dziewiatowski), Pieńko, Sejk (67' Kurminowski)

Żółte kartki: Remacle, Zwoźny - Mata, Sejk, Dąbrowski

Sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok)

Widzów: 10 642

2. min. Złe podanie Dziekońskiego skończyło się doskonałą okazją dla Zagłębie. Golkiper naprawił jednak swój błąd.

4. min. Świetną okazję zmarnował Matuszewski, który zamykał dośrodkowanie Zwoźnego. Złe przyjęcie było kluczowe.

8. min. Niezła akcja kombinacyjna gospodarzy zakończyło się zablokowanym strzałem Adriana Dalmau.

9. min. Gol dla Korony! Pau Resta wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzałem głową zdobył swoją pierwszą bramkę dla Korony.

12. min. Martin Remacle ukarany żółtą kartką za faul w środku polu.

17. min. Pedro Nuno dostał dobre dośrodkowanie, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału.

21. min. Korona stworzyła kolejne zagrożenie po rzucie rożnym. Po zamieszaniu jednak Zagłębie wybiło piłkę z pola karnego.

26. min. Luis Mata ukarany żółtą kartką.

28. min. Jewgienij Szykawka niedokładnie zagrywał w pole karne.

29. min. Dobre prostopadłe podanie Hofmeistera, ale nie zorientowali się napastnicy Korony.

32. min. Skuteczna interwencja Dziekońskiego, po strzale z woleja zawodnika Zagłębia.

33. min. Vaclav Sejk ukarany żółtą kartką.

34. min. Drugi gol dla Korony! Jewgienij Szykawka nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale piłkę dobił do bramki Adrian Dalmau.

40. min. Kajetan Szmyt doznał kontuzji po starciu z Miłoszem Trojakiem i musiał opuścić boisko.

43. min. Jewgienij Szykawka zmarnował doskonałą sytuację. Białorusin z bardzo bliskiej odległości uderzył nad poprzeczką.

Do przerwy Korona Kielce prowadziła z Zagłębiem Lubin 2:0.

46. min. Trener Waldemar Fornalik zareagował i wprowadził Bartłomieja Kłudkę za Luisa Matę, który miał na koncie żółtą kartkę.

58. min. Żółtą kartką ukarany Damian Dąbrowski

60. min. Shuma Nagamatu i Mariusz Fornalczyk pojawili się na boisku, a plac gry opuścili Pedro Nuno i Jewgienij Szykawka.

63. min. Mateusz Grzybek oddał zaskakujący strzał, ale piłka wylądowała na bocznej siatce.

70. min. Po prostej stracie Remacle'a, strzał z dystansu oddał piłkarz Zagłębia, jednak na posterunku Dziekoński.

72. min. Kolejny groźny strzał z dystansu Zagłębia. Tym razem Marek Mróz minimalnie chybił.

77. min. Zagłębie w drugiej połowie częściej atakowało. Po strzale głową znów jednak górą był Dziekoński.

80 min. Fatalnie zachował się Danny Trejo, który wychodził na pozycję sam na sam z bramkarzem. Robił to na tyle wolno, że obrońca wybił piłkę na rzut rożny.

85. min. Dawid Błanik oddał groźny strzał z rzutu wolnego, ale ostatecznie skończyło się tylko na rzucie rożnym.

89. min. Dawid Kurminowski położył się na murawie i długo się nie podnosił. Przez kilka minut był opatrywany, aż został zniesiony na noszach.

91. min. Danny Trejo dynamicznie wbiegł z piłką w pole karne, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

94. min. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Zagłębia Lubin było zdecydowanie przeciągnięte.

Korona Kielce dzięki golom w pierwszej połowie ostatecznie pokonała Zagłębie Lubin 2:0. Żółto-czerwoni odnieśli drugie zwycięstwo w tym sezonie i dzięki temu oddalają się od strefy spadkowej.