Pociąg z Kielc do Sandomierza

i

Autor: Facebook/ŚWIĘTKZYSKIE

Turystyka

Pociąg z Kielc do Sandomierza wystartuje w długi czerwcowy weekend. Sprawdź godziny odjazdów

2023-06-07 9:07

Kolejna dobra wiadomość dla turystów. W długi weekend czerwcowy będzie można dostać się pociągiem bezpośrednio z Kielc do Sandomierza!

Kursy pociągów na trasie Kielce - Sandomierz obsługuje świętokrzyski zakład spółki Polregio. Wyjazd z Kielc według rozkładu jazdy o godzinie 6.52, na miejsce pociąg planowo ma dotrzeć o 9.28. Wyjazd z dworca przy ulicy Lwowskiej w Sandomierzu o 17.11, w Kielcach pociąg ma zameldować się o 20.18.

Na liczącej ponad 141 kilometrów trasie znajduje się w sumie 27 stacji, m.in. Zagnańsk, Suchedniów, Skarżysko-Kamienna, Starachowice, Ostrowiec Świętokrzyski i Dwikozy.

Pociągiem z Kielc do Sandomierza

Bilet normalny z Kielc do Sandomierza kosztuje 19,40 złotych, obowiązują też ustawowe ulgi dla dzieci, młodzieży szkolnej, studentów, jadąc w większej grupie osób można zakupić Bilet Świętokrzyski. Więcej szczegółowych informacji na temat połączeń oraz rozkłady jazdy znajdują się na stronach internetowych portalpasazera.pl oraz polregio.pl.

Pierwsze w tym roku kursy pociągów miały miejsce w długi, majowy weekend. Jak informuje Robert Zaborski, dyrektor świętokrzyskiego zakładu Polregio S.A, w najbliższym czasie będą one kursowały w Boże Ciało i następne dni (8-11 czerwca). Nadal nie wiadomo co z kursami w czasie wakacji, są one bowiem uzależnione od postępów prac na trasie kolejowej w rejonie Dwikóz. Decyzję w sprawie letnich przejazdów pociągu Poregio ma podjąć w pierwszej połowie czerwca.

Świętokrzyskie. Na planie filmu "Sami swoi. Początek" w Muzeum Wsi Kieleckiej