Pościg na pograniczu gmin Bliżyn i Stąporków. Poszukiwany mężczyzna schował się w... psiej budzie

i

Autor: Świętokrzyska Policja Poszukiwany mężczyzna w akcie desperacji schował się przed policją w... psiej budzie!

Kryminalne

Pościg na pograniczu gmin Bliżyn i Stąporków. Poszukiwany mężczyzna schował się w... psiej budzie

2023-03-22 9:59

31-letni mieszkaniec powiatu koneckiego z wielką desperacją starał się uniknąć zatrzymania przez policję. Do tego stopnia, że przed stróżami prawa schował się w psiej budzie!

Zdarzenie miało miejsce we wtorek 21 marca przed południem. W Nowym Odrowążku (gmina Bliżyn w powiecie skarżyskim) policjanci skarżyskiej drogówki postanowili zatrzymać do rutynowej kontroli opla. Podróżowały nim trzy osoby.

Nie zatrzymał się do kontroli

- Siedzący za kierownicą mężczyzna wyraźnie chciał uniknąć kontaktu z mundurowymi. Zignorował sygnały świetlne i dźwiękowe, emitowane z nieoznakowanego radiowozu, i podjął ucieczkę. Po przejechaniu kilku kilometrów porzucił opla z pasażerami w środku i uciekł do lasu. Funkcjonariusze już za chwilę poznali motyw działania uciekiniera. Ustalili, że był nim 31-letni mieszkaniec powiatu koneckiego, który figuruje w systemie jako osoba poszukiwana przez sąd. Za niezapłacone alimenty musi pokutować za kratkami przez pół roku - relacjonował podkomisarz Jarosław Gwóźdź, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej.

W pościg za mężczyzną ruszyli stróże prawa ze Skarżyska i oddziału prewencji z Kielc. Na trop mężczyzny trafili około godziny piętnastej, już na terenie gminy Stąporków w powiecie koneckim.

Wykorzystał nieobecność czworonoga

- Mężczyzna do końca chciał ocalić wolność i pod nieobecność czworonogiego gospodarza, ukrył się w psiej budzie na cudzej posesji. Fortel mu nie pomógł, bo policjanci zajrzeli do jej wnętrza. Po chwili na jaw wyszły kolejne okoliczności sprawy. Zatrzymany został przebadany na zawartość alkoholu. W organizmie miał 1,8 promila. Ponadto kierował oplem pomimo sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Zbieg trafił za kratki - informował Jarosław Gwóźdź.

Mężczyzna odpowie przed sądem za to, że nie zatrzymał się do kontroli i złamał sądowy zakaz. Grozi mu kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

Pościg na pograniczu gmin Bliżyn i Stąporków. Poszukiwany mężczyzna schował się w... psiej budzie (2)

i

Autor: Świętokrzyska Policja Ta psia buda na prywatnej posesji w gminie Stąporków posłużyła mężczyźnie jako kryjówka...
Świętokrzyskie. Policyjny pościg z finałem w... psiej budzie