Potęga z Magdeburga przyjeżdża do Kielc! W środę hit piłki ręcznej w Hali Legionów

i

Autor: Piotr Stańczak Podczas meczu Industria - Magdeburg w Hali Legionów w Kielcach będzie komplet, około 4200 widzów.

Sport

Potęga z Magdeburga przyjeżdża do Kielc! W środę hit piłki ręcznej w Hali Legionów

2024-04-23 9:33

- Dzisiaj liczby pokazują, że SC Magdeburg jest najlepszym zespołem - mówi przed środowym meczem w Lidze Mistrzów trener Industrii Kielce Tałant Dujszebajew. Obie drużyny walczą o awans do Final Four prestiżowych rozgrywek.

Spis treści

  1. Tałant Dujszebajew o Magdeburgu
  2. Będzie komplet w Hali Legionów!
  3. Ważne informacje dla kibiców przed meczem z Magdeburgiem
  4. Coraz bliżej finału Orlen Superligi

Środa 24 kwietnia, godzina 18.45, Hala Legionów przy ulicy Leszka Drogosza 2 w Kielcach. To w telegraficznym skrócie data i miejsce pierwszego meczu ćwierćfinałowego Champions League. Industria pierwszy raz w historii podejmie niemiecki SC Magdeburg na własnym terenie. Kielczanie mają z tym rywalem rachunki do wyrównania za ubiegłoroczną porażkę w finale Ligi Mistrzów w Kolonii.

Rewanż odbędzie się w kolejną środę, 1 maja o 20.45 w Magdeburgu. Zwycięzca dwumeczu awansuje do Final Four, w którym zmierzą się cztery najlepsze kluby w Europie.

Tałant Dujszebajew o Magdeburgu

- W tym momencie to nasze najważniejsze spotkanie. Wszyscy znamy i rozumiemy nasze położenie, wiemy przeciwko komu gramy i w jakim jesteśmy okresie sezonu. Historia i statystyki mówią, że najlepszym klubem na świecie jest FC Barcelona, potem THW Kiel i Veszprem. Ale dzisiaj liczby pokazują, że SC Magdeburg jest najlepszym zespołem - mówi przed środowym meczem trener Industrii Kielce Tałant Dujszebajew. 

Świętokrzyskie. Kibice na meczu Industria Kielce - GOG Gudme w Lidze Mistrzów piłkarzy ręcznych

Będzie komplet w Hali Legionów!

Zainteresowanie środowym spotkaniem jest ogromne, klub bardzo szybko, bo raptem w ciągu kilku godzin sprzedał bilety. Warto dodać, że 1 maja do Kolonii też pojedzie duża grupa kieleckich kibiców - około pół tysiąca osób!

Jeśli chodzi o mecz 24 kwietnia - w Hali Legionów będzie komplet widzów, około 4200 osób! Zasiądą na trybunach oraz na dostawionych miejscach.

- Należy być przygotowanym na zatory podczas wejścia do hali. Dlatego zalecamy przybycie odpowiednio wcześniej, Hala Legionów oraz sklep kibica będą otwarte od godziny 17 - informuje klub Iskra Kielce.

Ważne informacje dla kibiców przed meczem z Magdeburgiem

  • w pobliżu Hali Legionów zmieniona w dzień meczu zostanie organizacja ruchu. Sugerujemy kibicom, by swoje samochody zaparkowali na parkingach przy ul. Ściegiennego obok Suzuki Areny, przy al. Legionów, przy Kadzielni (wjazd od strony ul. Krakowskiej), obok stadionu przy ul. Szczepaniaka.
  • wewnątrz Hali Legionów dla kibiców przygotowane zostaną punkty gastronomiczne - oferujące m.in. hot dogi, pizzę, gorące i zimne napoje, piwo. Punkty gastronomiczne będą czynne od godz. 17.
  • dla kibiców przygotowane zostaną okazjonalne żółte koszulki. Prosimy, by je założyć, stworzymy tym samym jednolitą żółtą ścianę fanów. Jeżeli rozmiar nie będzie odpowiedni, zachęcamy, by najpierw spróbować wymienić się z jednym z sąsiadów. Jeżeli to nie będzie możliwe, można udać się do jednego z punktów wymiany t-shirtów, które znajdować się będą na końcu korytarza pod sektorem F oraz na parterze w pobliżu stoiska Calimero Cafe. 
  • na każdym z krzesełek znajdą się ulotki informacyjne z przypiętą kolorową folią. Należy oderwać folię i na znak spikera przyłożyć ją do włączonej latarki w swoim telefonie komórkowym - będzie to podczas prezentacji zawodników Industrii Kielce. Folie są różnokolorowe, więc stworzy to piękny efekt.
  • na sektorach D, E, F i P-E przed meczem rozłożona będzie oprawa przygotowana przez kibiców z grupy „Iskra Kielce”. Dla pełnego efektu oprawy, prosimy o wypełnianie ich komunikatów.
  • prosimy o głośny i fanatyczny doping przez całe 60 minut na stojąco!

Mecz Industria Kielce - SC Magdeburg 24 kwietnia w ćwierćfinale Ligi Mistrzów będzie transmitował Eurosport 1. Początek o godzinie 18.30.

Coraz bliżej finału Orlen Superligi

Industria Kielce stoi także przed decydującą batalią o mistrzostwo Polski. W minioną sobotę szczypiorniści Dujszebajewa pokonali w pierwszym półfinałowym meczu Chrobrego Głogów 30:22 (11:10) na wyjeździe. Rewanż w Kielcach odbędzie się w sobotę 27 kwietnia, początek o godzinie 15.00. Industria broni mistrzowskiego tytułu sprzed roku. 

QUIZ. Iskra Kielce sprzed lat. Co wiesz o byłych piłkarzach ręcznych i sukcesach klubu?

Pytanie 1 z 8
Piłkarze ręczni z Kielc przed laty występowali pod szyldem Korony Kielce. W którym roku doszło do rozłączenia sekcji i powstania klubu Iskra?