Zobacz!

Ranking szkół podstawowych 2024 w Kielcach. Która zdobyła najwięcej punktów? Zobacz TOP 10 i galerię zdjęć

2024-03-08 8:09

Poznaliśmy wyniki Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Podstawowych 2024. Dane udostępnił serwis Wasza Edukacja. Które placówki znalazły się najwyżej w Kielcach? Zobaczcie poniżej.

Jak podają twórcy zestawienia, w rankingu szkół podstawowych 2024, gdzie maksymalnie można było zdobyć 100 punktów, wzięło udział imponujące 10 735 placówek. Najwyższe wyróżnienia, czyli złote, srebrne i brązowe ordery, zostały przyznane trzem najlepszym placówkom w kraju oraz w osiemnastu miastach wojewódzkich, które zajęły odpowiednio pierwsze, drugie i trzecie miejsce na podium.

Ranking szkół podstawowych 2024. Za co przyznawano punkty?

Twórcy rankingu uwzględnili w przypadku każdej szkoły zarówno wyniki z egzaminu ósmoklasisty, jak i osiągnięcia uczniów w olimpiadach przedmiotowych.

W rankingu szkół podstawowych 2024 w Kielcach, zorganizowanym przez portal edukacyjny WaszaEdukacja.pl, wzięły udział 34 placówki. Na pierwszej pozycji w stolicy województwa świętokrzyskiego znalazła się Europejska Szkoła Podstawowa, w rankingu ogólnopolskim uplasowała się na 166 pozycji. Wchodzi ona w skład Kolegium Szkół Prywatnych, które mieści się przy ulicy Karczówkowskiej 27.

Ranking szkół podstawowych 2024 w Kielcach

1. Złoty medal: Europejska Szkoła Podstawowa - 72.153 pkt.
  2. Srebrny medal: Szkoła Muzyczna I Stopnia - 71.784.
  3. Brązowy medal: I Społeczna Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Reja - 71.666.
  4. Katolicka Szkoła Podstawowa im. Maryi z Nazaretu - 71.226.
  5. Pierwsza Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa - 71.151
  6. Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 11 im. Bohaterów Warszawy - 69.72.
  7. Akademicka Szkoła Podstawowa - 68.169.
  8. Katolicka Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki - 66.671.
  9. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej - 62.983.
  10. Szkoła Podstawowa nr 9 im. Adolfa Dygasińskiego - 62.975.

W porównaniu do ubiegłorocznego rankingu zmienił się skład podium w Kielcach, pierwsze miejsce zajęła wówczas Akademicka Szkoła Podstawowa, wiceliderem była Pierwsza Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa. Trzecią pozycję z poprzedniej edycji utrzymała natomiast I Społeczna Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Reja. Zwycięzca najnowszej klasyfikacji, Europejska Szkoła Podstawowa, przed rokiem uplasowała się na siódmym miejscu.

Zobacz:

Ranking ogólnopolski szkół podstawowych 2024

1. Złoty medal: Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Białymstoku - 89.826 punktów.
  2. Srebrny medal: Szkoła Podstawowa nr 112 Przymierza Rodzin im. Jana Pawła II w Warszawie - 88.561.
  3. Brązowy medal: Szkoła Podstawowa nr 81 Fundacji Rodzice Dzieciom w Warszawie - 88.484.