Naprawa samochodu

i

Autor: Pexels

Remonty na Kieleckich drogach. Jak oszczędzić swoje zawieszenie?

2022-09-26 15:43

Remontów na drogach w Kielcach coraz więcej, a to oznacza czasowo słabej jakości drogi w stolicy naszego województwa. Jak poradzić sobie z problemem "dziur" na drogach, by nie uszkodzić naszego samochodu? Odpowiada ekspert.

Remont zawieszenia w samochodzie może być drogi, a o uszkodzenie elementarnej części samochodu na "dziurach" nie trudno. Istnieje wiele mitów i sposobów, jak radzić sobie z nierówną nawierzchnią.

"Może się nie podobać to innym uczestnikom ruchu, ale warto pokonywać przeszkody, wyrwy z jak najmniejszą prędkością. Niwelujemy wtedy siłę kinetyczną, jaką jest zmuszone pochłaniać nasze zawieszenie" - odpowiada Jarosław Kuca, właściciel jednego z kieleckich autoserwisów.

Będziesz płacić abonament za klimę w samochodzie! | ESKA XD - Prosto z salonu #54

Jedni mówią, że lepiej "przelecieć" przez uskoki, inni natomiast są zwolennikami powolnego pokonywania wyrw. Jak jednak ma się to w praktyce? Odpowiada żartobliwie ekspert.

"Poza rondem Małysza, gdzie mimo wszystko lepiej przejechać przez całe rondo, niż jednym skokiem wylądować za wyspą, warto zwolnić. Każde "tąpnięcie" zużywa i zmniejsza, skraca żywotność zawieszenia. Nie zawsze jesteśmy pewni głębokości wyrwy" - dodaje Jarosław Kuca.

Starajmy się więc uważać na rozkopanych kieleckich drogach i w miarę możliwości kierować się na objazdy. Pamiętajmy też, że drogi w remoncie kiedyś pokryte będą dobrą nawierzchnią, zdatną do jazdy. To dobra wiadomość.