Rynek Kielce

i

Autor: Wiktoria Mitura

Są plany na budynek przy ulicy Leśnej. Zostanie sprzedany?

2021-11-19 11:18

Od 2015 roku budynek przy ulicy Leśnej (dawny budynek UJK) jest własnością miasta... ale do tej pory stoi pusty. Jak informuje Tomasz Porębski, rzecznik prasowy prezydenta Kielc, po zakończeniu czynności geodezyjnych Bogdan Wenta chce zaproponować radnym miasta sprzedaż tego budynku wraz z parkingiem.

- W pierwszym kwartale przyszłego roku prezydent planuje przedstawić radnym projekt uchwały intencyjnej w sprawie sprzedaży tej nieruchomości. Wtedy podamy do wiadomości publicznej więcej szczegółów - mówi Tomasz Porębski rzecznik prezydenta Kielc.

Sprzedażą ma nie być objęta przestrzeń zieleni, która znajduje się od frontu ulicy Leśnej. Dalej pozostanie ona przestrzenią publiczną.

- Sama nieruchomości jednak jest bardzo atrakcyjna. Znajduje się w ścisłym centrum Kielc, dlatego spodziewamy się, że jeżeli radni wyrażą zgodę na sprzedaż w trybie przetargu, to może się on cieszyć dużym zainteresowaniem – dodaje rzecznik. 

Do budynku przy ulicy Leśnej miały być przeniesione niektóre oddziały urzędu miasta. Jednak budynek nie spełnia odpowiednich wymogów.

LOCKDOWN dla niezaszczepionych? Jeżeli rząd to wprowadzi, będzie REWOLUCJA na ulicach | KOMENTERY

Quiz. Totalnie trudny, czy banalnie prosty quiz? Zdecyduj: prawda, czy fałsz?

Pytanie 1 z 10
Polska graniczy z 6 państwami.