choinka

i

Autor: pixabay.com

Służby mundurowe na tropie złodziei stroiszu

2021-12-14 9:55

Przedświąteczny okres to prawdziwe żniwa dla sprzedawców różnych stroików czy ozdób. Niestety wciąż wiele z nich powstaje z nielegalnego stroiszu. Dlatego jak co roku kieleccy policjanci, strażnicy miejscy i leśnicy łączą siły w walce ze złodziejami.

- Klienci zazwyczaj nie zastanawiają się, czy gałązki, które kupują, pochodzą z legalnego źródła - zaznacza Karol Macek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. - Warto podkreślić, że straty wyrządzone z tego tytułu są dotkliwe, ponieważ okaleczone drzewa po prostu zamierają - dodaje. 

Kradzieże stroiszu tradycyjnie już nasilają się przed świętami Bożego Narodzenia. Dlatego w wielu miejscach można spotkać więcej patroli.

- Funkcjonariusz pojawiają się m.in. na terenie targowisk, kontrolują pojazdy pod kątem przewożenia nielegalnych choinek, ale także odwiedzają kompleksy leśne, by sprawdzić, czy tam ktoś nie próbuje zrobić nielegalnej wycinki - mówi Karol Macek.

Przypomnijmy, że sprzedaż nielegalnego stroiszu jest kwalifikowana jako wykroczenie i zagrożona grzywną, która może sięgnąć nawet 5 tys. zł.

Zamość: Za zwrócenie im uwagi na brak maseczek, rzucili się na mundurowych
Sonda
Czy uważasz kulig za bezpieczną zabawę?