Impreza

Słynny Azyl P. powraca! Zespół zagra w Szydłowcu w 60 rocznicę urodzin Andrzej Siewierskiego. Zobacz stare zdjęcia kapeli

2024-07-11 14:39

W piątek 19 lipca w Szydłowcu odbędzie się Koncert Akustyczny Azylu P. Odbędzie się z okazji 60 urodzin słynnego wokalisty tego zespołu Andrzeja Siewierskiego. My polecamy również quiz wiedzy na temat popularnego niegdyś rockowego bandu.

Azyl P. to zespół rockowy, który największą popularnością cieszył się w pierwszej połowie lat 80. minionego stulecia.

Historia Azylu P.

Grupa powstała w Szydłowcu, mieście na Mazowszu, położonym blisko granicy z województwem świętokrzyskim. Największe sukcesy świętowała w składzie: Andrzej Siewierski (wokal, gitara), Dariusz Grudzień (gitara basowa), Jacek Perkowski (gitara) oraz Marcin Grochowalski (perkusja).

Kapela rozpadła się jeszcze w latach 80., choć Sewierski z Grudniem nagrywali jeszcze różne utwory. Popularny "Siwy" zginął tragicznie 28 grudnia 2007 roku w Dąbrówce Zabłotniej pod Radomiem. Gdyby żył, w piątek 19 lipca skończyłby sześćdziesiąt lat.

Już po jego śmierci Dariusz Grudzień wraz z dawnymi kolegami podjął próbę reaktywacji Azylu P., na Zamku w Szydłowcu odbywały się festiwale ku pamięci Andrzeja Siewierskiego, z udziałem słynnych polskich muzyków.

Zagrają w dniu urodzin Andrzeja Siewierskiego

19 lipca na obiektach Liceum Ogólnokształcącego imienia Henryka Sienkiewicza w Szydłowcu przy ulicy Zamkowej 1 odbędzie się Koncert Akustyczny Azylu P z okazji 60 urodzin Siewierskiego.

- Rozpocznie się o godzinie 21, wstęp jest wolny, cel charytatywny, można wesprzeć działalność zespołu, wpłacając datki w dowolnej sumie czy kupując pamiątki. Zagramy piosenki Azylu P., to impreza, w czasie której będzie obecny duch kapeli, przypomnimy fanom nasze najsłynniejsze przeboje - zapowiada Dariusz Grudzień, pomysłodawca akustycznego koncertu.

Azyl P. wczoraj i dziś

Tym razem Azyl P., oprócz basisty Grudnia wystąpi w składzie: Maciej Silski (wokal), znany z zespołu Bracia Bartek Pawlus (perkusja) i Bartosz Jończyk (gitara). Silski w szydłowieckiej grupie zadebiutował już w 2016 roku. To muzyk znany choćby z programów telewizyjnych "Idol" oraz "Szansa na sukces".

Słynny Azyl P. powraca! Zespół zagra w Szydłowcu w 60 rocznicę urodzin Andrzej Siewierskiego

i

Autor: Materiały prasowe organizatora

Azyl P. w latach 80. wylansował wiele znanych przebojów, które fani pamiętają do dziś. Poniżej znajdziecie klip do jednego z nich.

Co wiesz o zespole Azyl P.? Pamiętasz piosenki i muzyków? Sprawdź swą wiedzę w naszym quizie.

QUIZ. Czy pamiętasz zespół Azyl P. i jego słynne, rockowe przeboje? Sprawdź

Pytanie 1 z 10
Skąd pochodzą muzycy zespołu Azyl P.?