SAN Kielce

i

Autor: SAN

Wyszkolenie strzeleckie studentów Społecznej Akademii Nauk

2024-11-26 22:29

Społeczna Akademia Nauk (SAN), filia w Kielcach, z sukcesem realizuje swoje dydaktyczne założenia poprzez innowacyjne zajęcia praktyczne. Ostatnia niedziela była wyjątkowa dla studentów, którzy mieli okazję uczestniczyć w profesjonalnym szkoleniu strzeleckim, przygotowanym w odpowiedzi na współczesne wyzwania geopolityczne.

Profesjonalizm i Ekspercka Kadra

W obliczu zbliżającego się zagrożenia ze wschodu oraz realizując akademickie założenia dydaktyczne, niedziela w Społecznej Akademii Nauk filia w Kielcach minęła pod znakiem wyszkolenia strzeleckiego. Dziekan dr Łukasz Wróbel, członek Organizacji „Patriota” zaprosił do realizacji zajęć członków Stowarzyszenia – wykładowców i instruktorów. Żołnierze uczestniczący w szkoleniu na co dzień realizują zadania na rzecz Sił Zbrojnych i z zaangażowaniem dzielą się swoją wiedzą ze studentami kieleckiej Akademii.

Otwarcie MSPO w Kielcach

Zakres Szkolenia – Strzelectwo i Pierwsza Pomoc

Szkolenie z pierwszego poziomu Programu Strzelań z Broni Strzeleckiej obejmowało budowę i użytkowanie pistoletu oraz karabinka prowadzone przez koordynatora kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne ppłk. Jacka JARZYNĘ. Warunki bezpieczeństwa, szkolenie strzeleckie tzw. ABC oraz strzelanie z postawy stojąc z ręki dominującej prezentowała st. szer. Martyna SZYDLIK. Udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej na polu walki uczył wieloletni ratownik medyczny kpr. pchor. Łukasz Rubin-Szymański.

Nowy PSBS-2024 ma na celu poprawę celności, szybkości reakcji oraz zdolności adaptacyjnych w różnych warunkach bojowych. Szkolenie odbywa się na pięciu poziomach i ma za zadanie poprawę efektywności szkolenia w stosunku do dynamicznych warunków pola walki i realnych sytuacji bojowych, co przekłada się na zwiększenie ich efektywności i bezpieczeństwa.

Dostosowując potrzebę szkolenia studentów do realnego zagrożenia jakie mogłoby nastąpić w związku z sytuacją geopolityczną podczas zajęć intensywnie ćwiczono sprawdzanie, ładowanie i rozładowanie broni, zgrywanie przyrządów celowniczych, pracę na języku spustowym, przyjmowanie właściwej postawy strzeleckiej i pracę z bronią w „przestrzeni roboczej” tak, aby wyszkolony strzelający znali i realizowali założenia nowego programu strzeleckiego MON.

info: Społeczna Akademia Nauk