Politechnika Świętokrzyska

i

Autor: M.Cieślikiewicz

Studenci Politechniki Świętokrzykiej nagrodzeni za najlepsze pracy dyplomowe

2022-04-11 11:39

Politechnika Świętokrzyska rozstrzygnęła konkurs i nagrodziła 15 swoich studentów. Autorzy najlepszych prac dyplomowych dostali po tysiąc złotych nagrody i możliwość nawiązania współpracy ze świętokrzyskimi przedsiębiorcami, którzy sami oceniali ich prace w czternastu dziedzinach - od informatyki po architekturę i transport.

W sumie, na konkurs wpłynęło ponad siedemdziesiąt prac dyplomowych studentów Politechniki.​ W gronie wyróżnionych znalazła się, między innymi, Klaudia Bracik.

Projektowałam hangar stalowy na samoloty pasażerskie. To było przykrycie łukowe, dość nietypowe, dlatego trzeba było dłużej popracować nad konstrukcją. Problematyką też był wiatr, dlatego że dość niespotykane jest zbieranie obciążeń na takie konstrukcje. Dużo pracy w to włożyłam - zapewnia Klaudia Bracik.

Także inna praca znalazła uznanie w konkursie i została nagrodzona. Jej autorem jest Szymon Drabik, który wykonał projekt układu sterowania elastycznego robota typu "meduza”.

To urządzenie może być wykorzystywane, na przykład, jako chwytak różnych delikatnych przedmiotów, czy owoców, które przy użyciu sztywnych chwytaków mogłyby ulec zniszczeniu - opowiada Szymon Drabik.

Konkurs ma ułatwić współpracę studentów Politechniki Świętokrzyskiej z firmami- podkreśla prof. Zbigniew Koruba, rektor PŚk.

Przedsiębiorcy mogą już patrzeć na nich jako potencjalnych pracowników - mówi prof. Zbigniew Koruba.

Akademicki Jarmark Wielkanocny na Politechnice Bydgoskiej
Sonda
Przygotowujesz się już do świąt?