Wideo, galeria zdjęć

Studniówki 2024. Bal Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku. Maturzyści nawiązali do filmu "Top Gun: Maverick"!

2024-01-29 8:25

Tradycją stało się, że studniówki Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku-Kamiennej odbywają się wtedy, kiedy na dworze pada deszcz. Aura nie popsuła jednak zabawy. Młodzież przygotowała również taneczną niespodziankę!

Zespół Szkół Transportowo-Mechatronicznych w Skarżysku-Kamiennej to placówka, która powstała kilkanaście lat temu po połączeniu ówczesnych Technicznych Zakładów Naukowych oraz Technikum Kolejowego. Uczniowie trzech tegorocznych klas maturalnych bawili się w sobotę 27 stycznia poza murami swojej szkoły, ale raptem kilkaset metrów dalej - w Hotelu Promień.

Tradycji stało się zadość, znów... padał deszcz

Bal z udziałem ponad stu osób rozpoczął się tradycyjnie od podziękowań. Te kierowali do dyrekcji i nauczycieli rodzice uczniów, sami maturzyści. Z kolei Joanna Żurawka, dyrektor Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych przypomniała, że to już tradycja, iż kiedy maturzyści z jej placówki mają studniówkę, wtedy na dworze pada deszcz. - Nie obawiajcie się jednak, co najwyżej trochę mogą ucierpieć fryzury pań, ale nic nie zmąci naszej radości i znakomitego nastroju - przyznała z uśmiechem dyrektor Zespołu Szkół z ulicy Legionów.

- Życzę wam, aby ta noc, zabawa, była niepowtarzalna, żebyście z sentymentem wspominali ją w kolejnych latach. Dla was to już "ostatnia prosta" przed maturą, życzę wam, abyście ten czas spędzili w atmosferze twórczej i radości - mówiła dyrektor Joanna Żurawka do maturzystów, dziękując również nauczycielom za pracę z młodzieżą i rodzicom za pomoc i przygotowanie studniówki. 

Maturzyści ze Skarżyska nawiązali do... "Top Gun"!

Młodzi z dyrekcją zatańczyli poloneza, ale po jego zakończeniu przygotowali jeszcze jedną niespodziankę. Kilka par zatańczyło w rytm piosenki Lady Gagi "Hold My Hand", która pochodzi z filmu "Top Gun: Maverick" z Tomem Cruisem w roli głównej. Maturzyści, których przygotowywała do występu Izabela Żak, nauczyciel z ZST-M, otrzymali gromkie brawa. Warto dodać, że część oficjalną oglądali także rodzice, młodsze rodzeństwo czy znajomi maturzystów.

Szalona zabawa skarżyskich maturzystów trwała przez wiele godzin.

Poniżej film z pokazu tanecznego młodzieży z Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych.

Zobacz nasze relacje ze studniówek: