Galeria zdjęć

Studniówkowa moda w Świętokrzyskiem. Jakie kreacje przeważają w tym sezonie wśród maturzystów?

2024-02-03 9:18

Trwa sezon studniówek w Kielcach i województwie świętokrzyskim. Młodzi starają się zaprezentować jak najbardziej efektownie i gustownie. Zobaczcie, jakie kreacje damskie i męskie przeważają wśród uczestników balów maturalnych.

Dyrektorzy większości szkół, kiedy otwierają bale studniówkowe, podkreślają zwykle, że dla młodzieży to pierwsze takie wydarzenia w życiu i zaznaczają przy tym, że maturzyści oraz ich osoby towarzyszące wyglądają bardzo pięknie i gustownie.

Studniówkowa moda 2024 w Świętokrzyskiem

Rzeczywiście, młodzi w tę jedną studniówkową noc, chcą wyglądać wyjątkowo. To oczywiście kosztuje, uczestnictwo w balu maturalnym, jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie koszty, pochłania nawet kilka tysięcy złotych. Sam wybór stroju to już kwestia indywidualna. Do tego dochodzi fryzura, makijaż, paznokcie, w wielu przypadkach opalenizna, którą zapewni wizyta w solarium.

Oczywiście znacznie większa różnorodność jest wśród kobiecych kreacji. Dziewczęta prezentują się w bardziej "klasycznych" sukniach, inne zdobywają się na nieco więcej ekstrawagancji. Nieodzownym elementem damskiej garderoby są oczywiście czerwone podwiązki, które mają przynieść szczęście na maturze.

Krawaty odchodzą "do lamusa"?

Młodzi panowie prezentują się w gustownych garniturach, co ciekawe, u większości pod szyją przeważają już muchy. Krawatów, które zwykle zakładali ojcowie czy dziadkowie obecnych maturzystów, jest obecnie już coraz mniej i taki trend obserwujemy od lat. Każde pokolenie wnosi coś od siebie do studniówkowej mody.

Na wybranych zdjęciach możecie zobaczyć, jak prezentuje się młodzież w czasie studniówek 2024 w naszym regionie. 

Czytaj również:

Świętokrzyskie. Studniówka 2024 III Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach

QUIZ. Czy pamiętasz zespół Wzgórze Ya-Pa 3 z Kielc, znasz jego piosenki? Sprawdź co o nim wiesz

Pytanie 1 z 10
Gdzie mieści się Wzgórze Apaczów w Kielcach? Od niego pochodzi nazwa zespołu.